“Kara Sevda” Dizisi 'Juri Özel Ödülü'nü Kazandı
  • alie
  • 8-09-2016, 22:23


'2016 Seul Uluslararası Drama Ödülleri'nde "Kara Sevda" dizisi 'Juri Özel Ödülü'ne layık görüldü.


Bu yıl 11.si düzenlenecek olan 'Seul Uluslararası Drama Ödülleri'ne 265 ülke başvurdu ve yapılan elemeler sonucu sadece 51 ülkeden 28 dizi, 28 oyuncu aday gösterilmeye hak kazandı.

 

İlgili Haber: İki Türk Dizisi ve Neslihan Atagül ‘2016 Seul Uluslararası Drama Ödülleri’ne Aday Gösterildi
İlgili Haber: Engin Akyürek "Seul Uluslararası Drama Ödülleri"nde "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"nü Kazandı
İlgili Haber: Türkiye Bu Sene de "Seul Drama Ödülleri"nden Eli Boş Dönmedi

8 Eylül’de Seul, Güney Kore’de düzenlenen 'Seul Uluslararası Drama Ödülleri' ödül törenine "Kara Sevda" dizisinin erkek başrol oyuncusu Burak Özçivit ve dizinin yönetmeni Hilal Saral katıldı.

Ödülü almak için sahneye Burak Özçivit ve Hilal Saral çıktı. Hilal Saral, "Anlattığımız hikayenin ülke sınırlarını aşıp kardeş ve güzel ülke Güney Kore tarafından ödüllendirilmesi çok gurur verici. Ülkemiz Kore dizilerini çok seviyor, ben de çok seviyorum. Ortak duygumuzun aşk olduğunu ve bu yüzden birbirimize yakın hissettiğimizi düşünüyorum. Ödül için çok teşekkür ediyorum." şeklinde duygularını dile getirirken Burak Özçivit korece olarak "Merhaba" diyerek sözlerine başladı, "Ödül için gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Türkiye'de yaptığımız işin dünyanın bir ucunda böyle bir ödülle bize geri dönmesi bizi çok mutlu ediyor. Bu ödülü Kara Sevda çalışanları adına alıyorum. Jüriye çok teşekkür ediyorum. Yaşadığı onca soruna rağmen aslanlar gibi dimdik ayakta duran yüce Türk Halkı’na da buradan selamlar iletiyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene!"

"Kara Sevda" dizi ekibini tebrik ediyoruz!

 

Kaynak: soompi, seouldrama