“Battleship Island” Filminin Çekimleri Bitti
  • alie
  • 22-12-2016, 14:44


Başrollerinde Hwang Jung-Min, So Ji-Sub ve Song Joong-Ki’nin rol aldığı "Battleship Island" filminin çekimlerinin bittiği açıklandı.


Yönetmenliğini "Veteran" ve "The Berlin File" filmlerinde çalışmış olan Ryoo Seung-Wan’ın yaptığı filmin çekimleri yaklaşık 6 ay sürdü. Filmin son sahnesi bir maden ocağında çekildi.

Song Joong-Ki filmin çekimlerinin bitmesi ile ilgili olarak, " [Filmin çekimlerine] sıcak yaz aylarında başladık ve 6 ay boyunca çok çalıştık. Benim için çok anlamlı bir yapım olduğu için elimden gelenin en iyisini yapmak istedim ve en iyi personelin bulunduğu bir filmde yer aldığım içinde onur duyuyorum. ” şeklinde duygularını ifade etti.

So Ji-Sub ise, " Filmin çekimleri tehlikeli, zor ve duygu yüklü geçti ama bunu başarılı bir şekilde tamamladığımız için minnettarım ve mutluyum. ” dedi. Hwang Jung-Min sözlerine " Uzun yolculuk nihayet sona erdi. ” şeklinde başladı. ""Battleship Island" adlı projeyi başarılı bir şekilde tamamladığımız için mutluyum ve kendimi alkışlamak istiyorum. Tüm personel, yönetmen ve oyuncular iyi bir şekilde çalıştıkları için iyi bir sonuç aldık. ” dedi.

Film, Japon sömürge döneminde, yaklaşık 400 Korelinin kömür madenlerinde çalıştırmak amacıyla "Battleship Island ("Hashima Island")" adlı bir savaş gemisi ile zorla götürülmesini ve gemidekilerin özgürlük için mücadele etmesini anlatmaktadır.

Filmin 2017 yılında Güney Kore’de gösterime girmesi planlanılıyor.

 

Kaynak: asianwiki, allkpop