“Signal” Dizisinin Senaristi, “Yeni bir sezon yazacağıma söz verdim.”
  • alie
  • 1-01-2017, 14:20


Senarist Kim Eun-Hee, 2016 yılının başında yayımlanan tvN’in "Signal" dizisi ile suç-gerilim türünde bir usta olduğunu herkese kanıtladı.


2011 yılında yazdığı "Sing" dizisi ile suç-gerilim türüne başlayan senarist daha sonraki yıllarda "Phantom", "Three Days" ve "Signal" dizileri ile halk arasındaki zekaya dayalı ilginç diziler hit olamaz düşüncesini yıkmayı başardı.

Zamanlar arasındaki geçişi ustalıkla kaleme aldığı "Signal" dizisi ile senarist Kim Eun-Hee izleyicinin desteğini aldı ve 52. Baeksang Sanat Ödülleri’nde 'En İyi Senaryo Ödülü'nü aldı. Ayrıca Ilgan Sport tarafından '2016 Yetenekli İnsanları' listesinde sekizinci sırda yer aldı.

Bir röportaj yapmak için davetiye gönderildikten 5 ay sonra nihayet senarist ile görüşülmek için anlaşıldı. Onun 18 yıllık en yakın arkadaşı oyuncu Jang Hyun-Sung’u ("Signal" dizisinde emniyet amiri olan Kim Bum-Joo karakterini canlandırmıştı.) içki arkadaşı olarak "Bu kişiden daha iyi kimse yok.” diyerek şiddetle tavsiye etti.

Görüşme sırasında iki arkadaş "Signal" dizisinin kendileri için ne anlam ifade ettiğini dile getirdi.

Senariste daha önce yaptığı bir açıklama hakkında soru sorulduğunda, dizi için yeni bir sezon yazmayı planladığını belirten Kim Eun-Hee,"Bunu bir ders sırasında söylemiştim ve orada gazetecilerin olduğunu bilmiyordum. Başka yerlerde de ‘İkinci sezonu yazmak istiyorum. Elbette bunu yapmalıyım, değil mi?’ dedim. Ama ortaya çıkan ilk makaleleri görünce şaşırmıştım.”

"Öncelikle iyi yazmalıyım. Günümüze baktığımızda çok şeyler oluyor. Bu yüzden de yazmak için çok şey bulacağıma eminim.” şeklinde sözlerine devam etti.

Senarist, Jang Hyun-Sung’u yeni sezonda görülme ihtimalini de reddetti, "O öldüğü için [ikinci sezonda] görülemez. Ölen bir kişi nasıl tekrar ortaya çıkabilir?” dedi. Bunun üzerine oyuncu Jang Hyun-Sung, "Bir yazar olarak becerinle ölüleri de kurtarabilirsin.” diyerek şaka yaptı.

Daha sonra senariste yeni sezonu aynı oyuncu kadrosu ile devam ettirmeyi planlayıp planlamadığı soruldu ve senarist soruya, "[Aynı kadro ile çalışmanın] anlamlı olacağını düşünüyorum. Onlar iyi bir topluluk ve henüz herhangi bir fikrim yok ama yeni bir sezon yazacağıma söz verdim. Her neyse [2. sezonu] onu yazmayı planlıyorum.” şeklinde cevap verdi.

Henüz diziyi izlemeyenler için işte size uzun fragmanı!

 

Kaynak: soompi