Kim So-Yeon’un “Missing 9” Desteği Kafa Karıştırdı


Kim So-Yeon 8 Şubat’ta 7. Bölümü yayınlanan "Missing 9" dizisini izledikten sonra, dizinin afişini paylaşarak altına ekibi desteklediğine dair not yazmıştı. Aynı paylaşımın altına Kim So-Yeon’un yakın arkadaşları Yoon Hyun-Min ve Lee Si-Un da destek yorumu yaptı. Kim So-Yeon’un yaptığı bu paylaşımın ardından, takipçileri diziye konuk oyuncu olarak mı gireceği yönünde sorular sordu… Ki, Kim So-Yeon, daha önce Jung Kyung-Ho’nun rol aldığı "Happy Ending Once Again" dizisinin ilk bölümünde konuk oyuncu olarak yer almıştı. Bazı takipçiler ise bu desteği, Kim So-Yeon’un yakın arkadaşı olan Jung Kyung-Ho’nun "Missing 9" dizisine destek mesajı atarak, iki senedir bir şehir efsanesi modunda olan "Fall in Love with Soon-Jung" dizisinin 2. Sezonunun çekilebileceği yönünde bir mesaj olarak yorumladı.

Fotoğrafın sekmesi: www.instagram.com/p/BQO7buig9yS

Bütün bunlarla birlikte Kim So-Yeon’un, yaklaşık 1 ay önce "Father is Strange" dizi ile yaptığı sözleşmeyi feshetmesi iki faklı söylentiye neden olmuştu. Bu söylentilerden birisi 2015 Nisanında yayına girmiş olan "Fall in Love with Soon-Jung" dizisinin 2. Sezonunun çekilebileceği yönündeydi. Söylentilerden ikincisi ise Kim So-Yeon’un, Ekim ayında "Happy Home" dizisinde tanıştığı Lee Sang-Woo ile evlilik planları yapıyor olma ihtimaliydi.

"Fall in Love with Soon-Jung" ekibinden oyuncuların bağlarını dizi bittikten sonra bile birbirleri ile koparmamış olması ve senede iki defa toplanmaları, her seferinde "Fall in Love with Soon-Jung" dizisinin 2. Sezonunun çekilebileceğinin izlenimini veriyor. Bununla birlikte Kim So-Yeon’un, yakın arkadaşı Jung Kyung-Ho’nun "Missing 9" dizisi için paylaştığı destek mesajı, takipçilerin kafasını iyice karıştırmışa benziyor.

Fotoğrafın sekmesi: www.instagram.com/p/4SxRl2t-tR/?taken-by=yoonhyunmin&hl=tr

Daha önce 24 Haziran 2015 tarihinde "Fall in Love with Soon-Jung" oyuncularından Yoon Hyun-Min, instagram hesabından bir fotoğraf paylaşıp altına "2. Sezon İlk Buluşma” yazmıştı. O günden bu güne 2. Sezona yönelik bir açıklama yapılmasa bile ekipten 5-6 oyuncu toplanarak her sene buluşuyorlar. Ekipten Kim So-YeonJung Kyung-Ho, Yoon Hyun-Min, Lee Si-Un ve Lee Soo-Ji çok yakın arkadaş.

Fotoğrafın sekmesi: www.instagram.com/p/4RkyAoN-mH/?taken-by=yoonhyunmin&hl=tr

Kim So-Yeon "We Got Married" programına yarışmacı ünlü olarak seçildiğinde (Ağustos 2015), programın bir ritüeli olarak bu ekip, Kim So-Yeon ve Kwak Si-Yang’ın evine misafir olarak gitmişti. "We Got Married", sevgilisi olmayan ünlü çiftleri tanıştırmaya yönelik bir program ama sadece eğlence amacı güdüyor. Bu programda iki ünlü belirli bir süre aynı evde yaşamaya çalışıyor. "We Got Married" yapımcıları 36 yaşındaki Kim So-Yeon ile 29 yaşındaki Kwak Si-Yang’ı yarışmacı olarak seçtiğinde aralarındaki yaş farkı, Güney Kore’de çok tartışılmıştı. İşte bu yarışmanın 292 ve 293. bölümünde, Jung Kyung-Ho, Yoon Hyun-Min, Lee Si-Un ve Lee Soo-Ji, Kim So-Yeon ve Kwak Si-Yang çiftinin evine ev misafiri olarak katılmıştı. Jung Kyung-Ho’nun Kwak Si-Yang’a sorduğu ilk soru çok manidardı: "Sen kaç yaşındasın, aranızdaki yaş farkı sorun oluyor mu?” Bu sorular sonrası Kim So-YeonJung Kyung-Ho’ya gülerek "çok fenasın, onca yolu bunu sormak için mi geldin” demişti. Ev misafirliği boyunca Jung Kyung-Ho’nun, Kim So-Yeon’a "sunbenim” diye hitap etmesi çok dikkat çekmişti. Jung Kyung-Ho, program sonrası verdiği röportajda Kim So-Yeon’un oyunculuğuna çok saygı duyduğunu, Güney Kore’nin en önemli aktrislerinden biri olduğunu ve saygıyı sonuna kadar hak ettiği için ona, hep öyle hitap ettiğini söylemişti.

Neticede bir paylaşım nelere kadirmiş diyerek size şu soruyu sormak istiyorum: "Fall in Love with Soon-Jung" dizisinin 2. Sezonunun çekilmesini siz ister miydiniz? Benim fikrimi soracak olursanız; "Fall in Love with Soon-Jung" dizisini, gerek orijinal senaryosu, gerek oyunculuk kalitesi gerekse ekibin sempatikliği nedeniyle çok beğenmiştim. Finalinin, seyirciler açısından soru işareti bırakması (Kang Min-Ho'nun süreli Amerika’ya tedavi olmak için gidiyor olması ve iyileşip iyileşmediğinin açıklığa kavuşturulamaması ve Kang Min-Ho ile Soon-Jung’un ilişkisinin devam etmesi ama final diyebileceğimiz bir şekilde sonuçlanmaması) ve bu ekibin her sene bir yerlerde toplaşıp, sosyal medyada fotoğraflar paylaşması, seyirciler açısından 2. Sezon çekilecek yorumlarına maruz kalıyor. Güney Kore'de 2. sezonlar genellikle 2-3 sene sonra çekiliyor. Zamanlama da bu açıdan çok manidar olmuş. Güney Kore dizi sektörü, 2. Sezonlar konusunda çok başarısız. Ben, her ne kadar dizinin finalinde bir açık kapı bırakılsa bile, 2. Sezonun çekilmesi taraftarı değilim. Çünkü eğer 2. Sezon başarısız olursa 1. Sezonun başarısını da gölgeler. Bana göre bir dizi kesinlikle konusunun dışına çıkmamalı… "Fall in Love with Soon-Jung" dizisinde, 16 bölümde "bir insan kasabının” (Kang Min-Ho) Jung Kyung-Ho, kalp naklinden sonra nasıl harika bir adama dönüştüğüne hepimiz şahit olmuştuk. Bu bağlamda bu dizinin 2. Sezonunun çekilmemesini düşünüyorum. Ama bu ekibi başka dizi projelerinde görmek isterim. Çünkü hepsi birbirleri ile çok uyumluydu. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Kaynak: instagram1, instagram2dispatch, Jung Kyung Ho | Brasil, mbc, mbc2, girlsdaysfan