Goblin Hayranlarının Başlattığı İlginç Kampanya


"Goblin", Kim Eun-Sook’un kaleme aldığı fantastik senaryosu ile daha çok konuşulacağa benziyor. Öyle ki dizi, Kim Eun-Sook’un diğer yapımları gibi dünya çapında ses getirdi ve getirmeye de devam edecek gibi görünüyor. "Goblin"i desteklemek için sosyal medyada açılan hayran sayfaları bir yanda dursun, geçen gün yabancı basına yansıyan Güney Kore drama haberlerine bir göz atayım derken ilginç bir kampanya ile karşılaştım. Kampanyanın içeriği, daha önce Türkiye’de de bazı dizi karakterlerinin öldürülmemesi için yapılan "saçma” kampanyaları aklıma getirmedi değil.

 

'change.org' sitesinde başlatılan kapmayanın içeriğinin tam çevirisini size şu şekilde yapabilirim:

"Kim Shin, Eun-Tak, Grim Reaper, Sunny ve Duk-Hwa'nın hayranları olarak, yaklaşmakta olan özel bölümlerde onların reenkarnasyondan sonraki hayatlarını bize göstermelerini rica ediyoruz. Kim Shin ve Eun-Tak'ın bir araya geldiğini ve evlilik yaşamlarını görmek istiyoruz. Onlardan daha fazlasını görmek istiyoruz çünkü sadece Goblin'e değil, her karaktere bağlı bu drama. Lütfen bize son bir kez onları görmek ve bize gerçekten mutlu bir son vermek için bir şans verin.
Hava güzeldi, hava kötüydü… Goblin'in her anını seviyorduk, Goblin ile geçirdiğimiz her an harikaydı. Goblin, şimdiye kadar karşılaştığımız en gösterişli (parlak) şaheser dramından biri!”

 

Sitede kampanyayı başlatan, 'Goblin Drama Hayranları' olarak geçiyor.

Kampanyanın muhatabı ise Kim Eun-Sook & Lee Eung-Bok & TvN olarak yazılmış.

Bu kampanyanın teslim edileceği kurum ise Kim Eun-Sook & Lee Eung-Bok & TvN olarak geçiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben fikrimi şimdiden beyan edeyim… İzlediğim herhangi bir film ya da bir diziyi çok beğensem bile böyle kampanyalarla karşılaşmak bana "saçma” geliyor. Dünyanın her yerinde böyle kampanyalar ile karşılaştıkça sinema ve televizyon sektörünün, insanları gerçek dünyadan uzaklaştırdığına bir kez daha inanıyorum.

 

Kampanyanın Sekmesi ve Kaynak: change