Güney Kore’deki Dizilerin Haftalık Reytingleri


Güney Kore’de haftalık yapılan reyting sonuçlarına göre "Defendant", hafta içi kuşağının şampiyonu olurken, "Missing 9"ın küme düşme potasında olması dikkat çekti. Polisiye, aksiyon ve melodram tarafı ağır basan "Defendant", senaryo olarak Güney Koreli izleyicileri daha çok tatmin etmiş gibi görünüyor. Değişik senaryosu ve kaliteli oyuncu kadrosu ile şaşalı bir tanıtım dönemi geçiren "Missing 9" ise her hafta hayal kırıklığı yaşıyor. Güney Kore’de ilk yayımlandığı tarihten itibaren bir türlü izleyicilerin dikkatini çekemeyen "Missing 9"ın internette izlenme oranı ise istenilen sevide olmamakla birlikte "Defendant"ı geçmiş durumda. "Missing 9"un reytinglerinin düşük olduğu bir dönemde, oyuncu Kim So-Yeon’un yakın arkadaşı Jung Kyung-Ho’nun dizisi için Instagram’dan yaptığı destek paylaşımı ise dizinin takipçileri tarafından takdir toplamıştı. Lakin bu da bir işe yaramayacak gibi görünüyor. Tüm bunlara rağmen, "Missing 9" her hafta kan kaybetmeye devam ediyor.

İlgili Haber: Kim So-Yeon’un "Missing 9” Desteği Kafa Karıştırdı

Küme düşme potasında sonuncu olan "Introvert Boss"un ise yükselişe geçeceğini söylemek çok zor gibi görünüyor. Pazartesi-Salı günlerinin en çok izlenen draması yine "Defendant" olurken, "Rebel: Thief Who Stole the People" dramasının reytinglerinin yükselmesi dikkat çekiyor. "Defendant", bu hafta reytinglerde istikrarlı bir şekilde durmasına rağmen senaryonun, bazı yerlerde tekrara düşmesi ve katile bir adım bile yaklaşılamaması ilerleyen haftalarda izleyicileri "Rebel: Thief Who Stole the People" dizisine kaydırabilir.

Çarşamba –Perşembe günlerinin yükselişte olan draması ise "Chief Kim". Aynı günde yayımlanan "Missing 9" ve "Saimdang, Lights Diary" dramalarına reytinglerde fark atan "Chief Kim", ilerleyen haftalarda %20’lik bir orana ulaşacak gibi duruyor.

Cuma-Cumartesi günü yayımlanan ve Güney Kore’de hafta sonu kuşağı olarak tanımlanan bugünlerde bile "Tomorrow, With You" draması reyting cetvelinde son sırada yer alıyor. "Voice" draması ise OCN kablo standartlarına göre fena bir izleyici kitlesine sahip değil. Hafta sonunun reyting şampiyonu ise bugün Güney Kore’de final bölümü yayımlanan "The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop" draması oldu.

 

İşte 6-12 Şubat 2017 haftasında dramaların reytingleri şöyle:

 Drama/Günler

 Bölüm 

 Kanal 

 Reyting 

 6 Şubat Pazartesi

 

 Hwarang

15

KBS

8.6%

 Rebel: Thief Who Stole the People 

3

MBC

10.5%

 Defendant

5

SBS

18.6%

 Introvert Boss

5

tvN

1.9%

 7 Şubat Salı

 

 Hwarang

16

KBS

7.9%

 Rebel: Thief Who Stole the People 

4

MBC

12.3%

 Defendant

6

SBS

18.6%

 Introvert Boss

6

tvN

1.3%

 8 Şubat Çarşamba

 

 Chief Kim

5

KBS

15.5%

 Missing 9

7

MBC

3.8%

 Saimdang, Lights Diary

5

SBS

10.7%

 9 Şubat Perşembe

 

 Chief Kim

6

KBS

16.7%

 Missing 9

8

MBC

4.4%

 Saimdang, Lights Diary

6

SBS

12.0%

 10 Şubat Cuma

 

 Tomorrow, With You

3

tvN

2.7%

 11 Şubat Cumartesi

 

 The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop 

49

KBS

31.3%

 Blow Breeze

48

MBC

18.4%

 Father, I’ll Take Care of You

26

MBC

11.3%

 Our Gab-Soon

42

SBS

10.8%

 Our Gab-Soon

43

SBS

17.0%

 Voice

7

OCN

4.6%

 Tomorrow, With You

4

tvN

2.1%

 

Kaynak: dramabeans