"Tunnel"in Yönetmeni, "Signal"le Benzediği İddialarına Yanıt Verdi


22 Mart'ta, OCN’nin yeni draması "Tunnel"in ekibi, Seul Amoris Salonu'nda bir basın toplantısı düzenledi.


Basın toplantısı sırasında, dizinin yönetmeni Shin Yong-Hwi, "Tunnel"in, tvN'nin 2016 draması olan "Signal"e çok benzediğini bildirdi.

Shin Yong-Hwi: "Şahsen, Signal’i dikkatle izlemedim. İki drama arasındaki farkları hiç düşünmemiştim" dedi. Shin Yong-Hwi sözlerine şöyle devam etti: "Son zamanlarda pek çok drama 'zaman kayması' kavramını kullanıyor. Geçmişte yönettiğim bir dramada da 'zaman kayması' kavramını kullanmıştım. Tunnel’de de 'zaman kayması'nı kullandık, çünkü bu yalnızca mevcut trendi takip ettiğimden kaynaklanmadı, bu aynı zamanda dramanın hikâyesine uyuyordu".

Shin Yong-Hwi aynı zamanda "Tunnel" dramasının karakterleri hakkında da bilgi verdi: "Dedektif Park Gwang-Ho görünüşte agresif olmasına rağmen çok insancıl, ortağı olan Kim Sun-Jae ise sosyal becerileri yüksek ve zeki biri ama eksik yanları da var. Ve Shin Jae-Yi ise evlat edinildiğinden dolayı acı çekerek büyümüş bir karakter. Her üç karakterin kusurları ve zayıf yönleri var. Tunnel onların birbirlerine nasıl destek olduklarını öğrenmek için çok insani bir drama. Cinayet konusu var, ama çok yoğun değil".

"Tunnel", 1986 yılında bir tünelin içine kadar takip ettiği bir seri katilin peşinde koşarken kendini 2017'de bulan Detektif Park Kwang-Ho'nun (Choi Jin-Hyuk) hikâyesini anlatmaktadır. Elit dedektif Kim Sun-Jae (Yoon Hyun-Min) ve suç psikologu Shin Jae-Yi (Lee Yoo-Young) 2017 yılında geçmişteki seri cinayetleri çözmek için bir takım oluşturur.

"Tunnel"in ilk bölümü 25 Mart’ta saat 22.00’da kablolu TV OCN’de yayımlanacak.

 

Kaynak: soompi