"Battleship Island" Filminin Haklarını Türkiye de Satın Aldı


"Battleship Island" filmi daha gösterime girmeden aralarında Türkiye’de olmak üzere 113 farklı ülke tarafından satın alındı.


Geçtiğimiz Şubat ayında CJ E&M Avrupa Film Pazarında "Battleship Island" filminin 3 dakikalık fragmanını yayımlamıştı. Fragmanın yayımlanmasının ardından film 113 ülkeye, Türkiye, Fransa, İtalya, Rusya, Japonya, Hong Kong, Singapur, Endonezya, Vietnam, Tayland, Filipinler ve Güney Amerika'nın eyaletlerine satıldı. Film, Japon sömürge döneminde, yaklaşık 400 Korelinin kömür madenlerinde çalıştırmak amacıyla 'Battleship Island (Hashima Island)' adlı bir savaş gemisi ile zorla götürülmesini ve gemidekilerin özgürlük için mücadele etmesini anlatmaktadır.

Filminin bu kadar çok ilgi görmesinin bir diğer nedeni olarak da oyuncuların So Ji-Sub ve Song Joong-Ki'yi içeren yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu olduğu belirtildi.

Singapur Cloverfilm'den Rimtech bu konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Sadece güçlü hikayesi değil, "Descendants of the Sun" dizinin başrol oyuncu Hallyu yıldızı Song Joong-Ki’nin de yer alması "Battleship Island" filmini satın almamıza karar vermemizde büyük bir etken oluşturdu." Fransa Metropolitan Filmexport’den Cyril Bucket ise filmi şu şekilde tanımladı: "Bir savaş filminin yanı sıra hapishane filmi ve kaçış filmi. Film, Fransız izleyicilerin dikkatini çekmek için yeterli faktörü barındırıyor."

CJ E&M’in yurtdışı dağıtım müdürü Choi Yoon-Hee, beklenilenden fazla ilgi görmesinin nedeni olarak şunları söyledi: " "Battleship Island" filminin satışlardan elde edilen gerçek para miktarını açıklayamayız ancak bu film, uluslararası çapta satılan diğer Kore yapımı filmlerin fiyatlarının çok üstünde bir performans sergiliyor. "

Filmin yönetmeni Ryu Seung-Wan birçok olumlu eleştiri alan "Veteran" ile ünlü bir yönetmendir.

"Battleship Island" filminin Temmuz ayında Güney Kore’de gösterime girmesi planlanılıyor.

 

Detay: allkpop