"Goblin" Senaristinin Yeni Dizisinin Başrol Oyuncusu


Oyuncu Lee Byung-Hun, Kim Eun-Sook'un Yeni Dizisi "Mr. Sunshine" ile 9 yıl aradan sonra ekranlara geri dönüyor!


Hwadam Pictures'a göre aktör, "Mr. Sunshine" draması ile ekranlara geri dönüş yapacak. Drama, "Goblin", "Descendants of the Sun" ve "Secret Garden"ı yazan ünlü senarist Kim Eun-Sook tarafından kaleme alınıyor.

24 Haziran'da, dramanın yapım şirketinden bir temsilci, Lee Byung-Hun'un rolünü doğruladı. Ayrıca, dramanın 1900'lü yıllarda geçeceğini ve Kore tarihinin bir parçası olarak yazılmayan askerlere ait hikâyeyi anlatacağını da açıkladılar. Yapım şirketi açıklamalarına şöyle devam etti: "Bu drama için hazırlanacak çok şey var, bu nedenle senaryo dökümünün hemen yapılmasını istedik. Senaristimiz Kim Eun-Sook, başrol erkek oyuncunun tecrübeli ve iyi İngilizce konuşabilen biri olmasını istediğini söyledi. Bu nedenle Lee Byung-Hun mükemmel bir seçimdi. Onunla çalışmak için çok heyecanlıyız"  dedi.

Bu arada Lee Byung-Hun'un bu drama hakkında planlama takvimi henüz belirlenmedi. Bununla birlikte, "Mr. Sunshine"nin 2017 yılının son aylarında ekranlarda olması planlanıyor.

 

Kaynak: soompi, allkpop, koalasplayground

 

Senarist Kim Eun-Sook'un seçimi konusunda bir kaç yorum da ben eklemek isterim. Büyük olasılıkla Lee Byung-Hun'u birçok Korecan, 9 senedir dramalarda yer almadığı için tanımıyordur. Lee Byung-Hun, her ne kadar drama sektörüne uzun bir ara vermiş gibi görünse de film sektörüne merak sarmıştı. Aynı Kang Dong-Won gibi... Lee Byung-Hun, kendisini geliştirmiş ve sinema sektöründe sadece Güney Kore ile sınırlı kalmamış bir adam. Bunun en açık göstergesi Lee Byung-Hun'un, "The Magnificent Seven", "G.I. Joe: Retaliation" ve "G.I. Joe: The Rise of the Cobra" gibi Hollywood filmlerinde rol almış olmasıdır. Lee Byung-Hun'un en dikkat çekici ve tüyle ürperten performansı ise bana sorarsanız "IRIS" dramasıdır. Özellikle Lee Byung-Hun'un oyunculuğu hakkında fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlara bu dizisini şiddetle tavsiye ederim. Filmlerinden ise "Inside Man" ve "Master"ı izlemeden bu yeni dizisine başlamayın derim.

Kim Eun-Sook, "Mr. Sunshine"nin konusunu açıkladığı bir röportaj verdiği zaman benim aklımdan ilk geçen isim İngilizce ve Japonca bilmesi nedeniyle Won Bin olmuştu. Artık Kim Eun-Sook, Won Bin'in peşinden koşmaktan usandığından mıdır bilinmez Lee Byung-Hun'a yönelmiş. Çok da yerinde bir seçim olmuş. Beni ve eminim ki Kim Eun-Sook'u talip eden çoğu kişiyi bu tercih şaşırtmamıştır. Çünkü Kim Eun-Sook, uzun süre drama sektöründen uzak kalmış oyuncuları yeniden sektörde parlatmakla meşhur. Bu açıda nLee Byung-Hun'un "Mr. Sunshine"den sonraki kariyeri merak konusu olacaktır.

Kadın oyuncuya gelince… Bunu kestirmek çok güç. Kim Eun-Sook'un erkek oyuncu için bir sürü isim hakkında tahmin yürütebilirken kadın oyuncu için bir isim bile veremiyorsunuz. Ama şu kesindir ki Song Hye-Kyo'ya teklif götürülmez. Çünkü Lee Byung-Hun ile geçmişten gelen ve ayrılıkla sonuçlanan özel bir ilişkileri var. Bu konuda çok sürpriz bir isim bizi bekliyor olacak... Hatta Lee Byung-Hun ile daha önce bir projede yer almış kadın oyuncu bile olabilir...