Park Bo-Gum’a Yeni Bir Fantastik Türündeki Diziden Teklif Götürüldü


Oyuncu Park Bo-Gum’a tvN’in yeni fantastik-romantik türündeki "Hwayugi" dizisinde erkek başrol karakteri canlandırması için teklif götürüldüğü açıklandı.


Dizi, bir Çin romanı olan "Journey to the West" ("Batı'ya Yolculuk") günümüze göre tekrar yorumlanmış halidir. "Journey to the West" romanı Çin edebiyatının Dört Büyük Klasik Romanından biridir. Aslı 1590'larda, Ming Hanedanlığı döneminde, anonim bir şekilde yayımlanmıştır.

Park Bo-Gum eğer kabul ederse dizide Son O-Gong karakterini canlandıracak. Son O-Gong karakteri orijinal romandaki Sun Wukong karakteridir.

Bu arada oyuncu Cha Seung-Won’a diğer bir erkek başrol karakteri canlandırması için teklif götürülmüştü. Oyuncu hâlâ bu teklif olumlu bir şekilde düşünmektedir. Cha Seung-Won eğer teklifi kabul ederse dizide Kral Wooma karakterini canlandıracak. Kral Wooma karakteri orijinal romandaki Kral Bull Demon karakteridir.

Dizinin senaristliğini "Warm and Cozy", "The Master's Sun", "Big", "The Greatest Love", "My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox" ve "You're Beautiful" dizilerini birlikte kaleme alan iki kız kardeş Hong Jung-Eun ve Hong Mi-Ran yapmaktadır. İki kız kardeş şuana kadar hep birlikte dizilerini kaleme almıştır. Dizinin yönetmen koltuğunda ise iki senarist ile "Warm and Cozy" ve "The Greatest Love" dizilerinde beraber çalışmış olan Park Hong-Kyun oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın Aralık ayında yayımlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: soompi, asianwiki