Jang Dong-Gun "Outbreak" Filminde Rol Alacak
  • Maysa
  • 19-07-2017, 13:52


Oyuncu Jang Dong-Gun’un başrolünde Hyun-Bin’in rol aldığı "Outbreak" filminde rol alacağı açıklandı.


Film, Qing Hanedanlığı tarafından rehin olarak tutulan Joseon Hanedanlığının Prensi Lee Chung’un (Hyun-Bin) etrafında dönmektedir. Prens Lee Chung kumar oynamayı, kadınlarla içki içmeyi sevmektedir. Ancak, bütün bunlara rağmen iyi bir kılıç ustasıdır. Qing Hanedanlığında 10 yıl kaldıktan sonra ülkesine geri dönen Prens Lee Chung çok geçmeden kendini sadece geceleri ortaya çıkan zombilerle yüz yüze bulur.

Jang Dong-Gun filmde Savunma Bakanına eşdeğer üst düzey bir yetkili olan Kim Ja-Joon karakterini canlandıracak. Onun karakteri tahtı ele geçirmeye çalışmaktadır.

Ayrıca filmde Jo Woo-Jin, Kim Eui-Sung, Jo Dal-Hwan yardımcı karakterleri canlandırırken Kim Ju-Hyeok konuk oyuncu olarak rol alacak.

Filmin yönetmen koltuğunda 2013 yapımı "A Wonderful Moment" ve 2017 yapımı "Confidential Assignment" filminde yönetmenlik yapan Kim Sung-Hoon otururken filmin senaristliğini 2003 yapımı "Oldboy" 2012 yapımı "Masquerade" filmini kaleme alan Hwang Jo-Yoon yapmaktadır.

Bu arada, Hyun-Bin 2017 yapımı "Confidential Assignment" filminde yönetmen Kim Sung-Hoon ile beraber çalışmıştı.

Bu yılın ikinci yarısında çekimlerine başlanması beklenilen filmin 2018 yılında Güney Kore’de gösterime girmesi planlanılıyor.

 

Kaynak: asianwiki, daum