"2017 Seul Uluslararası Drama Ödülleri"ne Aday Gösterilen Türkiye & Kore Yapımları
  • alie
  • 17-08-2017, 16:00


Bu yıl 12.si düzenlenecek olan "Seul Uluslararası Drama Ödülleri"nin adayları bugün resmi sitesinde açıklandı.


Ödül töreninin 7 Eylül 2017 tarihinde Seul’de saat 17:30’da düzenlenecek olan "2017 12. Seul Uluslararası Drama Ödülleri"ne bu yıl 55 ülkeden 266 dizi için başvuru yapıldı sadece 29 program ve 25 kişi aday gösterilmeye hak kazandı.

Bu yıl Türkiye’den de 6 dizi başvuruda buldu ve bu yapımlardan "Bu Şehir Arkandan Gelecek" ("Heart of the City") ve "Cesur ve Güzel" ("Brave and Beautiful") 'En İyi Dizi' ödülüne aday gösterilmeye hak kazandı. Bireysel ödül kategorisinde ise 2 Türk oyuncu ve 1 Türk yönetmen aday gösterilmeye hak kazandı. 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülüne "Bu Şehir Arkandan Gelecek" ("Heart of the City") dizisi ile Kerem Bürsin ve "Cesur ve Güzel" ("Brave and Beautiful") dizisi ile Kıvanç Tatlıtuğ, 'En İyi Yönetmen' ödülüne "Bu Şehir Arkandan Gelecek" ("Heart of the City") dizisi ile Ali Bilgin aday gösterildi.

İlgili Haber: 2017 Seul Uluslararası Drama Ödülleri İçin 6 Türk Dizisi Elemede

Kore yapımı dizilerden ise 'En İyi Mini Dizi' ödülüne "Strong Woman Do Bong-Soon" dizisi, 'En İyi TV Film' ödülüne "The Red Teacher", 'En İyi Senarist' ödülüne "W" dizisi ile Song Jae-Jung, 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülü "Strong Woman Do Bong-Soon" dizisi ile Park Bo-Young aday gösterildi.

Ödül töreninin sunuculuğunu Shin Dong-Yup ve Kim Jung-Eun yapacak. Park Bo-Young, Park Bo-Gum ve şarkıcı Ailee’nin ise ödül törenine katılacağı onaylandı.

 

Kaynak: seouldrama, soompi