Oh Yeon-Seo’ya "Hwayugi" Dizisinden Teklif Götürüldü


Oyuncu Oh Yeon-Seo’ya tvN’in yeni fantastik-romantik türündeki "Hwayugi" dizisinde kadın başrol karakteri canlandırması için teklif götürüldüğü açıklandı.


Dizi, bir Çin romanı olan "Journey to the West" ("Batı'ya Yolculuk") günümüze göre tekrar yorumlanmış halidir. "Journey to the West" romanı Çin edebiyatının Dört Büyük Klasik Romanından biridir. Aslı 1590'larda, Ming Hanedanlığı döneminde, anonim bir şekilde yayımlanmıştır.

Oh Yeon-Seo eğer teklifi kabul ederse dizide Son O-Gong ile tanıştıktan sonra olağanüstü bir hayat yaşayan Jin Sun-Mi karakterini canlandıracaktır.

Bu arada oyuncu-şarkıcı Lee Seung-Gi ve oyuncu Cha Seung-Won’a dizide başrol karakterleri canlandırmaları için teklif götürülmüştü. Her ikisi de teklifleri olumlu bir şekilde incelemektedir. Ayrıca Lee Seung-Gi ve Cha Seung-Won daha önce 2014 yapımı "You're All Surrounded" dizisinde beraber rol almışlardı.

Lee Seung-Gi eğer teklifi kabul ederse dizide Son O-Gong karakterini canlandıracak.

Cha Seung-Won eğer teklifi kabul ederse dizide Kral Wooma karakterini canlandıracak.

Dizinin senaristliğini "Warm and Cozy", "The Master's Sun", "Big", "The Greatest Love", "My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox" ve "You're Beautiful" dizilerini birlikte kaleme alan iki kız kardeş Hong Jung-Eun ve Hong Mi-Ran yapmaktadır. İki kız kardeş şuana kadar hep birlikte dizilerini kaleme almıştır. Dizinin yönetmen koltuğunda ise iki senarist ile "Warm and Cozy" ve "The Greatest Love" dizilerinde beraber çalışmış olan Park Hong-Kyun oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın Aralık ayında yayımlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: (1)