Ju Ji-Hoon ve Ryoo Seung-Ryong "Signal"in Senaristinin Yeni Dizisi "Kigdom"da Rol Alacak


Oyuncu Ju Ji-Hoon ve Ryoo Seung-Ryong’un fantastik-tarih türündeki "Kingdom" dizisinde başrol karakterleri canlandıracağı kesinleşti.


Senaryosuyla izleyiciyi ekrana kitleyen "Signal" dizisinin senaristi Kim Eun-Hee ve Yang Kyung-Il tarafından kaleme alınmış ve 2014 yılında yayımlanmış olan "Land of the God" adlı bir webtoon’a dayanan dizi, bilinmeyen bir salgın hastalığı araştırırken tüm ulusu etkileyecek bir gerçeği öğrenen Joseon’un Veliaht Prensi etrafında dönmektedir. Ayrıca, dizide zombi unsurları yer alacak.

Dizide, Ju Ji-Hoon ülkesine musallat olan salgın hastalığı araştıran Veliaht Prensi ve Ryoo Seung-Ryong Joseon Hanedanlığının Kralından bile daha fazla güce sahip olan Jo Hak-Joo karakterini canlandıracak.

Ayrıca dizide Bae Doo-Na’nın kadın başrol karakteri canlandıracağı açıklanmıştı.

Dizinin yönetmen koltuğunda ödüllü bir isim oturmaktadır. 2016 yapımı "The Tunnel" ve 2014 yapımı "A Hard Day" filmlerini kaleme alan ve yöneten Kim Sung-Hoon oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Phantom", "3 Days" ve "Signal" dizilerini kaleme alan ve aksiyon türünün başarılı senaristti Kim Eun-Hee yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün 2018 yılında Netflix’te yayımlanacak.

 

Kaynak: (1)