Lee Jun-Hyuk, Jang Dong-Yoon, Shin Jae-Ha "A Poem A Day" Dizisinin Kadrosuna Katıldı

Lee Jun-Hyuk, Jang Dong-Yoon ve Shin Jae-Ha’nın tvN’şn yeni romantik-medikal türündeki "A Poem A Day" dizisinde rol alacakları açıklandı.

Dizi, bir grup fizik terapisti, hemşire, radyolojik teknoloji uzmanı ve stajyerin etrafında dönmektedir.

Daha önce oyuncu Lee Yoo-Bi’nin kadın başrol karakteri canlandıracağı bildirilmişti.

Lee Jun-Hyuk dizide bir fizik terapisti olan Ye Jae-Wook karakterini canlandıracak. Bir hastanede çalışırken aynı zamanda alanında dersler vermektedir. Ayrıca, çalıştığı hastanede ekip lideri olarak görev almaktadır. Acı verici geçmişinden dolayı insanlardan uzak durmaktadır.

Jang Dong-Yoon dizide fizyoterapist alanın bir stajyer olan Shin Min-Ho karakterini canlandıracak. Woo Bo-Young (Lee Yoo-Bi) ile aynı üniversitede okumuştur ve o zamanlar Woo Bo-Young ondan hoşlanmaktaydı. Şimdi Min-Ho ve Bo-Young aynı hastanede çalışmaktadır. Anne ve babası doktor olan Min-Ho aslında bir fizik terapisti olmak ilgilenmemesine rağmen tıp fakültesine gidecek yeterli puana sahip olmadığı için bu bölümü seçmiştir. İlk başta bu karakteri canlandırması için oyuncu Gong Myung teklif götürülmüştü. Ancak oyuncu bu teklifi reddetti.

Shin Jae-Ha dizide Shin Min-Ho’nun (Jang Dong-Yoon) arkadaşı olan Kim Nam-Woo karakterini canlandıracak.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Rude Miss Young-Ae" serisinin yönetmenlerinden Han Sang-Jae oturmaktadır. Senaristliğini "Rude Miss Young-Ae" serisini birlikte kaleme alan Myung Soo-Hyun, Baek Sun-Woo ve Choi Bo-Rim yapmaktadır. Ayrıca senarist Myung Soo-Hyun "Drinking Solo" dizisini kaleme almıştır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın Mart ayında yayımlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: (1), (2)