Lee Jun-Ki’ye Yeni Bir Dizide Rol Alması İçin Teklif Götürüldü
  • Maysa
  • 13-02-2018, 14:24

Oyuncu Lee Jun-Ki’ye tvN’in dram-aksiyon-hukuk türündeki yeni "Lawless Lawyer" dizinde erkek başrol karakteri canlandırması için teklif götürüldüğü doğrulandı.

Dizi, ailesinin intikamını almak için mücadele eden bir avukatın etrafında dönmektedir.

Lee Jun-Ki eğer teklifi kabul ederse dizide bir avukat olan Bong Sang-Pil karakterini canlandıracak. Avukat olmadan önce bir çetenin üyesiydi. Yasaların adaleti sağladığına inanmamaktadır. Bu yüzden kanunlardan çok adaleti sağlamak için yumruklarını ve mutlak galibiyet için yasalardaki boşlukları kullanmaktadır. Hukuk kitapları onun için bir aletin kullanma kılavuzundan başka bir şey değildir. 'gangster avukat' olarak anılmaktadır. Mutlak güce karşı yalnız başına savaşmaktadır ve tek bir amacı vardır: Ailesinin intikamını almak.

Dizinin senaristliğini "Remember – War of the Son" dizisinin yanı sıra "The Attorney" ve "Confidential Assignment" filmlerini kaleme alan Yoon Hyun-Ho yapmaktadır. Senarist Yoon Hyun-Ho "The Attorney" filmi ile 'En İyi Senaryo Ödülü'ne sahiptir. Dizinin yönetmen koltuğunda "Time Between Dog and Wolf", "Pride and Prejudice" ve "Marriage Contract" dizilerinin yönetmeni Kim Jin-Min oturmaktadır. Dizinin yapım ekibinden anlaşıldığı kadarıyla hukuk ve aksiyon türlerinde kendini ispatlamış isimler yer almaktadır.

Ayrıca yönetmen Kim Jin-Min ve oyuncu Lee Jun-Ki daha önce "Time Between Dog and Wolf" dizisinde beraber çalışmışlardı.

"Lawless Lawyer" dizisinin ilk bölümünün tvN’in Cumartesi & Pazar dizi kuşağında "Live" dizisinin finalinin ardından yayımlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: (1), (2)