IU’nun Yeni Bir Kısa Film Serisinde Yer Alacağı Doğrulandı

Dört kısa filmden oluşacak serinin yapımcılığını üstlenen Mystic Entertainment, IU’nun kısa film serisinde başrol karakteri canlandıracağını ve Bae Doo-Na’nın dört filmden birinde yer alacağını bildirdi.

2 Eylül’de, Mystic Entertainment, yardımcı oyuncu kadrosunda yer alacak isimlerden bir kaçını açıklandı: "Film serisinde, Bae Doo-Na, Park Hae-Soo ve Kim Tae-Hoon gibi birçok güçlü oyuncunun yanı sıra IU yer alacak. Dört filmin her biri farklı bir yönetmen tarafından yönetilecek."

Bae Doo-Na benzersiz oyunculuk yeteneği ile dünya çapında tanınmaktadır. Park Hae-Soo kısa süre önce rol aldığı "Prison Playbook" dizisi ile popülerlik kazandı. Kim Tae-Hoon ise çeşitli duyguların hassas tasviriyle ünlüdür.

Dört filmin yönetmen koltuğunda Im Pil-Sung, Lee Kyung-Mi, Kim Jong-Kwan ve Jeon Go-Woon yer almaktadır. Her yönetmen ana karakterin hikâyesini farklı bir şekilde anlatacak.

Yönetmen Im Pil-Sung 2014 yapımı "Scarlet Innocence" filminin hem yönetmenliğini yapmıştır hem de dramatize etmiştir. Yönetmen-Senarist Lee Kyung-Mi 2016 yapımı "The Truth Beneath" filminin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlenmiştir. Yönetmen Kim Jong-Kwan 2016 yapımı "The Table" ve "Worst Woman" filmlerinin yönetmenliğini yapmıştır. Yönetmen, senarist ve yapımcı olan Jeon Go-Woon ise 2015 yapımı "Collective Invention" ve 2016 yapımı " Familyhood" filmlerini dramatize etmiştir.

Film serisinin çekimleri kısa süre önce başladı. Ancak film serisi hakkındaki detayların daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Kaynak: (1)