Empress Ki, Çok Yakında TRT’de! + Yerli Kanallarda Yayınlanan Diğer Kore Yapımları
  • nasip
  • 24-10-2018, 19:34

Daha önce birçok Kore dizisini Türkçe dublaj ile yayımlayan TRT1 şimdi de "Empress Ki" dizisini yayımlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta, Türkçe fragmanı çıkan dizinin hafta içi her gün yayımlanması planlanıyor. 

Daha önce "Ballad of Seodong" (Prensin Şarkısı), "A Jewel In The Palace" (Saraydaki Mücevher), "Dong Yi" (Sarayın İncisi), "Emperor of the Sea" (Denizler İmparatoru), "Goong" (Zoraki Prens), "Horse Doctor" (Sarayın Doktoru), "Jumong" (Efsane Prens), "Princess Hours" (Düşlerimin Prensi), "Queen Seon-Duk" (Muhteşem Kraliçe), "Warrior Baek Dong Soo" (Savaşçı), "Yi San" (Sarayın Rüzgarı) gibi birçok diziyi Türkçe dublaj ile yayınlayan TRT1 şimdi de "Empress Ki" dizisini yayınlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta Türkçe fragmanı çıkan dizinin hafta içi her gün yayınlanması planlanıyor. TRT’nin resmi hesabında yayınladığı fragmana BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu yaz başka yerli televizyon ekranları da birçok Kore yapımına ev sahipliği yaptı. Kanal 7’nin 2018 yazında yayınladığı Kore dizileri arasında "Kill Me Heal Me" (Sil Baştan), "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" (Aşka Yolculuk), "Secret" (Feda), "The Moon That Embraces the Sun" (Sonsuza Dek) ve "Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo" (Sev Beni) bulunuyor. Bu yaz, yerli kanallar diziler haricinde Kore filmlerine de yayın akışlarında yer verdi ve Koreli tanıdık yüzler evlerimize misafir oldu. "Gizli Görev" / "Secretly Greatly" (ATV), "Geçmişe Yolculuk" / "Will You Be There?" (TRT), "Tsunami'den Kaçış" / "Haeundae" (BEYAZ TV), Kule / "The Tower" (BEYAZ TV) gibi filmler yakın zamanda yerli televizyonlarımızda yayınlanan filmler arasında.

Kore yapımlarını yerli kanallarımızda görmekten sizler de memnun musunuz?