'18. Director's Cut Ödülleri'nde Oyuncu Kategorisinin Kazananları Açıklandı
  • Maysa
  • 12-12-2018, 16:01

Bu yılki, '18. Director's Cut Ödülleri'nin bazı kazananları ve bazı adaylar açıklandı.

1988 yılından bu yana her yıl düzenlenen 'Director's Cut Ödülleri'ne, Kore Film Yönetmenleri Derneği ev sahipliği yapar ve kazananları belirler. Bu yıl, dernek yöneticileri, 1 Ekim 2017 - 30 Eylül 2018 tarihleri arasında gösterime giren filmleri ve bu filmlerde rol alan oyuncuları değerlendirdi.

Yönetmenler için dört farklı ödül kategorisi yer almaktadır: 'Yılın Yönetmeni', 'Yılın Çaylak Yönetmeni', 'Yılın Vizyonu' ve 'En İyi Senaryo'.

Oyuncular için de dört farklı ödül kategorisi yer almaktadır: 'Yılın Erkek Oyuncusu', 'Yılın Kadın Oyuncusu', 'Yılın Çaylak Erkek Oyuncusu' ve 'Yılın Çaylak Kadın Oyuncusu'.

'Yılın Erkek Oyuncusu' "The Spy Gone North" filmi ile Lee Sung-Min, 'Yılın Kadın Oyuncusu' "Little Forest" filmi ile Kim Tae-Ri, 'Yılın Çaylak Erkek Oyuncusu' "Along With the Gods: The Two Worlds" filmi ile 'EXO' grubundan Do Kyung-Soo ve 'Yılın Çaylak Kadın Oyuncusu' "The Witch" filmi ile Kim Da-Mi seçildi.

'Yılın Yönetmeni' adayları; "The Fortress" filmi ile Hwang Dong-Hyuk, "1987: When the Day Comes" filmi ile Jang Joon-Hwan, "Little Forest" filmi ile Im Soon-Rae, "Burning" filmi ile Lee Chang-Dong, "Her Story" filmi ile Min Kyu Dong ve "The Spy Gone North" filmi ile Yoon Jong-Bin seçildi.

'Yılın Çaylak Yönetmeni' adayları; "The Outlaws" filmi ile Kang Yoon-Sung, "The First Lap" filmi ile Kim Dae-Hwan, "Microhabitat" filmi ile Jeon Go-Woon, " Last Child" filmi ile Shin Dong-Suk ve "After My Death" filmi ile Kim Eui-Seok seçildi.

'Yılın Vizyonu' adayları; "Glass Garden" filmi ile Shin Soo-Won, "The Remnants" filmi ile Kim Il-Ran ve Lee Hyuk-Sang, "Microhabitat" filmi ile Jeon Go-Woon, "Loser’s Adventure" filmi ile Go Bong-Soo, "Last Child" filmi ile Shin Dong-Suk ve "After My Death" filmi ile Kim Eui-Seok seçildi.

'En İyi Senaryo' adayları; "The Fortress" filmi ile Hwang Dong-Hyuk, "1987: When the Day Comes" filmi ile Kim Kyung-Chan, "Burning" filmi ile Oh Jung-Mi ve Lee Chang-Dong, "Believer" filmi ile Jung Seo-Kyung ve Lee Hae-Young, "Her Story" filmi ile Seo Hye-Rim, Jung Kyuh-Woon ve Min Kyu Dong ve "The Spy Gone North" filmi ile Kwon Sung-Hwi ve Yoon Jong-Bin seçildi.

'18. Director's Cut Ödülleri' ödül töreni, 14 Aralık’ta, saat 18.30’da, düzenlenecek ve tüm ödüller sahiplerini bulacak.

Kaynak: (1)