"Kingdom" Dizisinin Karakter Afişleri Yayımlandı
  • Maysa
  • 27-12-2018, 14:41

Senaryosuyla izleyiciyi ekrana kitleyen "Signal" dizisinin senaristi Kim Eun-Hee’nin yeni dizisi "Kingdom"ın 7 karakter afişi yayımlandı.

Dizi, ölen Joseon Kralının dirilmesinden sonra bilinmeyen salgın bir hastalığın tüm ulusa yayılmasını konu almaktadır. Veliaht Prens Lee Chang (Ju Ji-Hoon), bu hastalığının nedenini araştırmaya başlar.

Ju Ji-Hoon dizide Joseon Hanedanlığının veliaht prensi olan Lee Chang karakterini canlandırmaktadır. Onun karakter afişinde, "Şuandan itibaren, koruyacağım."  yazmaktadır.

Bae Doo-Na dizide bir uinyeo (Joseon dönemlerinde kadınları tedavi eden uzmanlaşmış doktor) olan Seo-Bi karakterini canlandırmaktadır. Onun karakter afişinde, "Ölen insanlar canlanmaya başladı."  yazmaktadır.

Ryoo Seung-Ryong dizide Joseon Hanedanlığının Kralından bile daha fazla güce sahip olan Jo Hak-Joo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakter afişinde, "Hepinizi öldüreceğim."  yazmaktadır.

Diğer dört karakter afişinde, dizinin yardımcı oyuncu kadrosundan Kim Hye-Jun, Kim Sang-Ho, Kim Sung-Kyu ve Heo Jun-Ho yer almaktadır.

Kim Hye-Jun dizide kraliçeyi, Kim Sang-Ho dizide Moo-Young karakterini, Kim Sung-Kyu dizide Young-Shin karakterini ve Heo Jun-Ho dizide An Hyun karakterini canlandırmaktadır.

Bu arada dizi, Kim Eun-Hee ve Yang Kyung-Il tarafından kaleme alınmış ve 2014 yılında yayımlanmış olan "Land of the God" adlı bir webtoon’a dayanmaktadır.

Dizinin yönetmen koltuğunda ödüllü bir isim oturmaktadır. 2016 yapımı "The Tunnel" ve 2014 yapımı "A Hard Day" filmlerini kaleme alan ve yöneten Kim Sung-Hoon oturmaktadır. Dizinin senaristliğini yapan Kim Eun-Hee daha önce "Phantom" ve "3 Days" dizilerini de kaleme almıştır.

Dizinin ilk bölümü 25 Ocak 2019 tarihinde, Netflix aracılığı ile yayımlanacak.

Kaynak: (1)