Ji Jin-Hee Yeni Bir Uyarlama Dizide Rol Alacak

Oyuncu Ji Jin-Hee, Amerikan yapımı "Designated Survivor"ın uyarlaması olan yeni bir dizide erkek başrol karakteri canlandıracak.

7 Ocak’ta, Ji Jin-Hee’nin ajansı, HB Entertainment, tvN’in "Designated Survivor" adlı yeni dizisinde rol alacağını doğruladı.

Dizi, hiç beklemediği bir anda kendini ülkesinin başkanlık koltuğunda bulan bir adamın etrafında dönmektedir. Bir gün, Devlet Başkanın da aralarında bulunduğu, üst düzey devlet yetkililerinin toplantısı sırasında bir patlama meydana gelir. Bu patlamada, Devlet Başkanı ve birçok üst düzey devlet yetkilisi hayatını kaybeder. Park Moo-Jin, hayatta kalan en yüksek mertebedeki devlet yetkilisi olduğu için, bu görevi istemese de, 60 gün boyunca başkan vekilliği yapmak zorunda kalır. Park Moo-Jin patlamadan sorumlu kişi ya da kişilerin peşinden koşarken aynı zamanda ailesini de çeşitli güçlerden koruyamaya çalışacaktır.

Ji Jin-Hee dizide Çevre Bakanı olan Park Moo-Jin karakterini canlandıracak. Eskiden bir kimya profesörüydü. Onun ne bir politik hırsı ne siyasi ilkeleri ne de siyasi bir görüşü vardır. Bu kadar politikaya karşı ilgisiz olan Park Moo-Jin, bir gün devlet başkanlığı koltuğuna oturmak zorunda kalır.

Dizide kadın başrol karakteri canlandırması için oyuncu Kang Han-Na’ya teklif götürüldüğü açıklanmıştı. Oyuncu hâlâ teklifi düşünme aşamasındadır.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Descendants of the Sun" ve "What's Wrong With Secretary Kim" dizilerinin yönetmenlerinden biri olan Yoo Jong-Sun oturmaktadır. Dizinin senaristliğini " Sungkyunkwan Scandal", "Monstar" ve "Beautiful Mind" dizilerini kaleme alan Kim Tae-Hee yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın ilk yarısında yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1), (2)