Park Hae-Soo ve Lee Hee-Joon, Soo-Hyun Yeni Bir Dizide Birlikte Rol Alacak

Park Hae-Soo, Soo-Hyun (Claudia Kim) ve Lee Hee-Joon aksiyon-gizem türündeki "Chimera" adlı yeni bir dizide başrolü paylaşacak.

Dizi, 1984 ve 2019 tarihlerinde gerçekleşen benzer iki davayı araştıran bir ekibin etrafında dönmektedir. 2019 tarihinde bir patlama gerçekleşir ve bu patlamanın arkasında ise seri cinayetler olduğu ortaya çıkar. Ancak bu olayın bir benzeri 1984 yılında (Chimera Olayı) yaşanmıştır. Birbirine benzer bu iki davanın araştırılması için bir ekip kurulur.

Park Hae-Soo dizide bir dedektif olan Cha Jae-Hyun karakterini, Lee Hee-Joon dizide bir doktor olan Lee Joong-Yeob karakterini ve Soo-Hyun dizide bir profilci olan Yoo Jin karakterini canlandıracak. Her üç karakterde, 1984 ve 2019 tarihlerinde gerçekleşen benzer iki davayı araştırmak için kurulan ekibe katılır.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Medical Top Team" ve "The Moon Embracing The Sun" dizilerinin yönetmeni Kim Do-Hoon oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Ex-Girlfriends' Club" dizisinin kaleme alan Lee Jin-Mae yapmaktadır.

Dizinin yapımı için 13 Milyar Won (yaklaşık 11,2 Milyon Dolar) bütçe ayrıldı ve dizinin yapımcılığını, JS Pictures yapım şirketi üstlendi.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın ikinci yarısında yayımlanması planlanırken dizinin hangi yayın kanalı aracılığıyla izleyicisi ile buluşacağı henüz belirlenmedi.

Kaynak: (1), (2)