Lee Yo-Won Yeni Bir Dizide Rol Alacak

Lee Yo-Won ve Choi Gwi-Hwa, OCN’in "The Defender: Human Rights" adlı yeni dizisinde başrolü paylaşacak.

Dizi, İnsan Hakları Teşvik Komisyonu’ndaki bir grup araştırmacının etrafında dönmektedir. Onlar insan haklarını ihlal edenler ile savaşmaktadır.

Lee Yo-Won dizide İnsan Hakları Teşvik Komisyonu’nda araştırmacı olarak çalışan Han Yoon-Seo karakterini canlandırmaktadır. Soruşturma boyunca tarafsızlığını korumaya çalışırken aynı zamanda sadece gerçeklere dayanarak davaları araştırmaktadır. Bu nedenle insanlar onun empati kurmaktan yoksun biri olduğunu düşünmektedir. Ayrıca onun herkesten gizlediği, geçmişten gelen duygusal bir yarası vardır.

Lee Yo-Won, MBC’nin Cumartesi günleri yayımlanmakta olan "Different Dreams" adlı dizisinde kadın başrol karakteri canlandırmaktadır.

Choi Gwi-Hwa dizide İnsan Hakları Teşvik Komisyonu’nda araştırmacı olarak çalışan Bae Hong-Tae karakterini canlandırmaktadır. O doğrucu ve tez canlı birisidir. Olayları iyice ölçüp biçmeden harekete geçmektedir. Eskiden bir savcıydı. Ancak daha sonra İnsan Hakları Teşvik Komisyonu’nda araştırmacı olarak gönderilir ve burada Han Yoon-Seo (Lee Yo-Won) ile birlikte çalışmaya başlar. İkili her konuda çatışmasına karşın ikisinin de tek bir ortak amacı vardır; insanlara yardım etmek.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Blade Man", "The Blade and Petal" ve "Man From the Equator" dizilerinin yönetmeni Kim Yong-Soo oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın Eylül ayıda yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1)