Lee Dong-Wook ve Jo Bo-Ah Birlikte Yeni Bir Dizide Rol Alacak

Lee Dong-Wook ve Jo Bo-Ah, tvN’in "Tale of The Nine-Tailed Fox" ("Tale of Gumiho") adlı yeni dizisinde birlikte başrolü paylaşacak.

26 Aralık’ta, her iki oyuncunun söz konusu dizide rol alacakları doğrulandı.

Fantastik türündeki dizi, dokuz kuyruklu bir tilki (kore mitolojisinde geçen efsanevi bir yaratık) ile bir insanın etrafında dönmektedir. Bir programın yapım yönetmeni olan Nam Ji-A, şehirlerinde yaşayan dokuz kuyruklu bir tilkinin varlığını öğrenir ve programına çıkartmak için onun peşine düşer.

Lee Dong-Wook dizide dokuz kuyruklu bir tilki (gumiho) olan Lee Yeon karakterini canlandıracak. Bir zamanlar, Kore’deki Baekdudaegan sıradağlarında yaşamaktaydı ve orayı yönetmekle görevliydi. Şimdi, bu dünya ile ruhlar dünyası arasında bir çeşit kamu görevlisi olarak çalışmaktadır. İşi, yaşayanların dünyasını rahatsız edenlerin geride bıraktığı kargaşayı temizlemektir. Yüksek bir zekâya ve olağanüstü atletik bir yapıya sahiptir. Ancak kendini beğenmiş birisidir ve görevlerini yerine getirirken aşırı güç kullanma eğilimindedir.

Jo Bo-Ah dizide 'Şehrin Efsanelerini Bul' adlı bir programın yapım yönetmeni olan Nam Ji-A karakterini canlandıracak. Dışarıdan bakınca sıradan bir yönetmen gibi görünse de, meslektaşları ona 'cesur kadın' lakabını takmıştır. Programına içerik oluşturmak için dini bir kültün içine cesurca dalacak ve perili bir eve heyecanla girecek kadar korkusuz birisidir. Son derece rekabetçidir. Bilardo, arcade ve atış oyunlarında vb. oldukça iyidir. Bir gün, şehrinde dokuz kuyruklu bir tilki olduğunu duyar ve onun peşine düşer.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Tazza", "Midas" ve "Children of A Lesser God" dizilerinin yönetmeni Kang Shin-Hyo oturmaktadır. Dizinin senaristliğini ise Yönetmen Kang Shin-Hyo’nun "Children of A Lesser God" dizisinde beraber çalıştığı Senarist Han Woo-Ri yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümü, 2020 yılının ikinci yarısında yayımlanacak.

Kaynak: (1), (2)