"Arthdal Chronicles" Dizisinin 2. Sezonu Çekilecek
  • Maysa
  • 13-02-2020, 15:04

13 Şubat’ta, tvN’den bir kaynak, "Arthdal Chronicles" dizisinin 2. sezonunun çekileceğini doğruladı.

"Arthdal Chronicles", Arthdal adlı kurgusal bir diyarda, kendi efsanelerini ortaya çıkaran kahramanlar hakkında destansı bir fantastik dizidir. Geçtiğimiz yıl, dizinin ilk sezonu, 3 part halinde, toplam 18 bölüm (her part, 6 bölüm) olarak yayımlandı. Yapımı için 50 Milyar Wonun (yaklaşık 42.4 Milyon Dolar) üzerinde harcandığı açıklanmıştı.

"Arthdal Chronicles" dizisi yayımlanmaya başladığı günden itibaren çok konuşulmuş ve olumlu eleştiri aldığı kadar olumsuz eleştiri de almıştı. İlk sezonu belirsiz bir şekilde bittiği için izleyici ikinci bir sezon beklemekteydi.

Yapılan açıklamaya göre, dizinin ilk sezonunda öldürülmeyen karakterler dizinin 2. sezonunda da yer almaya devam edecek. Dizinin yapımcıları, ana oyuncuların müsait olduğu bir program hazırlamaya çalışıyor. Bu yüzden, Song Joong-Ki, Jang Dong-Gun, Kim Ji-Won ve Kim Ok-Vin gibi oyuncuların dizide yer alması bekleniliyor.

Ancak dizinin ilk sezonunun yönetmenliğini yapan Kim Won-Suk, dizinin 2. Sezonunu yönetmeyecek. Kim Won-Suk daha önce, dizinin yapım şirketi Studio Dragon’un bünyesinde çalışıyordu. Ancak, Kim Won-Suk Studio Dragon’dan ayrılarak, KakaoM ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Kim Won-Suk, "Arthdal Chronicles" dışında "My Mister",  "Signal", "Misaeng", "Monstar" ve "Sungkyunkwan Scandal" dizilerinin yönetmenliğini yapmıştır.

Kim Won-Suk’un yerine dizinin 2. sezonunun yönetmen koltuğunda, Kim Kyu-Tae ve Hong Jong-Chan oturacak. Kim Kyu-Tae, "It’s Okay, That’s Love", "Iris", "That Winter, The Wind Blows" ve "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" dizilerinin; Hong Jong-Chan, " My Secret Hotel", "Live Up To Your Name, Dr. Heo", "Life" ve "Her Private Life" dizilerinin yönetmenliğini yapmıştır.

Dizinin çekimlerine, bu yılın ikinci yarısında başlamak üzere hazırlanılıyor ve dizinin yayın tarihi henüz belirsiz.

Kaynak: (1)