"Memorist" Dizisinin İlk Afişleri Yayımlandı
  • Maysa
  • 20-02-2020, 15:15

Başrolünü Yoo Seung-Ho ve Lee Se-Young’un paylaştığı, tvN’in "Memorist" adlı yeni dizisinin iki karakter afişi yayımlandı.

Bir webtoondan uyarlama olan dizi, dokunduğu insanların anılarını okuyabilen bir dedektif (Yoo Seung-Ho) ile dahi bir profilcinin (Lee Se-Young), gizemli bir seri katili yakalamak için beraber çalışmasını konu almaktadır.

Yoo Seung-Ho dizide bir dedektif olan Dong Baek karakterini canlandırmaktadır. Bir lise öğrencisiyken, dokunduğu insanların anılarını okuyabilmesini sağlayan bir doğaüstü bir yetenek kazanır. Yeteneğinden dolayı insanların kendisini dışlanmasından korkmaz ve kötülükle savaşabilmek için bunu insanlara açıklar.

Lee Se-Young dizide bir suç profilcisi olan Han Sun-Mi karakterini canlandırmaktadır. Zekâsı ve yetenekleri sayesinde, genç yaşına rağmen alanın en başarılılarından birisidir. Huysuz ve soğuk bir kişiliğe sahiptir. Söz konusu işine gelince son derece tutkuludur ve adaleti yerine getirmek için oldukça kararlıdır.

Ayrıca dizinin yardımcı oyuncu kadrosunda; Cho Seong-Ha, Ko Chang-Seok ve Jun Hyo-Seong yer almaktadır.

Dizinin yönetmen koltuğunda, "The Tooth and the Nail", "The Chosen: Forbidden Cave", "Horror Stories II" ve "The Neighbors" filmlerinin yönetmeni Kim Whee’nin yanı sıra "Dear My Room" dizisinin yönetmeni So Jae-Hyun oturmaktadır. Bu dizi, Kim Whee’nin yönetmenliğini yaptığı ilk dizi olacak.

Dizinin ilk bölümü, 11 Mart'ta yayımlanacak.

Kaynak: (1)