"Zombie Detective" Dizisinin Yeni Fragmanları Yayımlandı
  • Maysa
  • 11-08-2020, 14:52

Başrolünü Choi Jin-Hyuk ve Park Ju-Hyun’un paylaştığı, KBS2’nun "Zombie Detective" adlı yeni dizisinin iki karakter fragmanı yayımlandı.

Dizi, zombi olan özel bir dedektifin (Choi Jin-Hyuk) etrafında dönmektedir. Son iki yıldır, insanların arasına karışıp dikkat çekmemek ve hayatta kalabilmek için bir köydeki insanların davranışlarını taklit eder. Burada, anlaşılması mümkün olmayan konuşmasını ve garip yürüyüşünü düzeltmek için büyük çaba sarf eder. Ardından bir şehre gelir ve burada özel dedektif olarak bir ofis açar.

Choi Jin-Hyuk dizide son iki yıldır bir zombi olarak yaşayan Kim Moo-Young karakterini canlandırmaktadır. Zombi olmadan önceki hayatı hakkında hiçbir şey hatırlamamaktadır. İnsanlarla bir arada yaşamak ve hafızasını geri kazanmak için mücadele etmektedir. Onun yayımlanan karakter fragmanı, Kong Sun-Ji’nin (Park Ju-Hyun) gözünden şu şekilde anlatılmaktadır: "Muhtemelen bu tür bir zombiyi ilk kez görüyorsunuz… Önemsiz, güçsüz, oldukça fazla iştahlı ve sevgiyle dolup taşıyor. O, dünyada daha önce hiç var olmamış, tatlı ve tuzlu bir zombi."

Park Ju-Hyun dizide güncel olayları konu alan bir şikayet programının senaristi olarak çalışan Kong Sun-Ji karakterini canlandırmaktadır. Ancak, üzerinde çalıştığı bir davadaki tanığa, kimliği belirsiz bir kişi sandırdıktan sonra işinden istifa eder. Bir gün, Kim Moo-Young (Choi Jin-Hyuk) ile karşılaşır ve ilgisini çeker. Bu yüzden, onun özel dedektiflik bürosunda yarı zamanlı olarak çalışmaya başlar. Onun yayımlanan karakter fragmanı, Kim Moo-Young’un (Choi Jin-Hyuk) gözünden şu şekilde anlatılmaktadır: "Böyle bir insanı ilk kez görüyorum… Anormal derecedeki dayanıklılığı ve arzulanan azmi ile bir zombiden daha çok bir zombiye benziyor. O, bir zombiden daha yabani olan gerçekten absürt bir insan."

Dizinin yapımcılığını, daha önce "The Producers" ve "Go Back Couple" dizilerinin yapımını üstlenmiş olan KBS’in variety bölümü üstlenecek.

Dizinin yönetmen koltuğunda, "The Producers" dizisinin yönetmenlerinden Shim Jae-Hyun oturmaktadır. Dizinin senaristliğini, "Someone Behind You", "Dark Forest - 4 Horror Tales", "Roommates - 4 Horror Tales", "Forbidden Floor - 4 Horror Tales" ve "February 29 - 4 Horror Tales" korku-gerilim türündeki filmleri kaleme alan Baek Eun-Jin yapmaktadır.

Kaynak: (1)