''The Red Sleeve Cuff'' Tarihi Dizisi için Ana Oyuncu Kadrosu Belirlendi

''The Red Sleeve Cuff'' aynı adlı romanı temel alan ve seçtiği hayatı korumak isteyen bir saray hanımıyla ulusunu sevgisinin önüne koyan bir imparator arasındaki aşk hikayesini anlatıyor. Red Cuff of the Sleeve, 18. yüzyılda Joseon döneminde geçecek. Dizi, kraliyet cariyesi Seong Deok Im/Uibin Sung ve Kral Jeongjo/Yi San etrafında dönen romantik bir siyasi drama olacak. Dizi sadece onların aşk hikayelerini değil, aynı zamanda kraliyet cariyesinin nasıl en yüksek konuma yükseldiğini ve nasıl bir veliaht prensin annesi olduğunu da tasvir edecek. Seong Deok daha sonra Joseon'un Asilzade Eşi olacak. Gerçek tarihsel figürlerden biri olan Seong Deok Im karakterinin yan hikayesi 2007'de Lee San, Wind of the Palace'da da anlatıldı.

Kwon Hyun Bin, Prenses Hwawa'nın (Seo Hyo Rim) evlatlık oğlu Jung Baek Ik rolünü üstlenecek. Junh Baek Ik, onu kralın torunu yaptığı için Prenses Hwawan'a oldukça itaatkardır. Ancak sahip olduğu düşük doğum statüsü dolayısıyla aşağılık bir kompleksi vardır. Bu yüzden iktidar konusunda son derece hırslı birisidir. Jung Baek Ik, Prenses Hwawan için İmparator Yi San ile yüzleşecek ve dramaya gerilim getirecektir.

Seong Deok Im rolünde Lee Se Young'yu yer alacak. Çocukluğu pek hoş geçmemiştir. Bir gün ailesinin başına gelen ve olgun bir insan olmasına neden olacak olan büyük bir kriz yaşar. Daha sonra saraya saray hanımı olarak girer ve Lee Jun Ho'nun canlandırdığı Jeongjo'nun dikkatini çeker. Kral olmaya mahkum bir veliaht prens olan Jeongjo, birçok kez Seong Deok'a evlenme teklifi eder ancak sürekli olarak reddedilir. Çünkü Seong Deok Im kendi yolunu çizmek, kralın etrafında olan diğer kraliyet cariyerleri gibi yaşamak istememektedir. Ancak veliaht prens kral olduğunda kraliyet cariyesi olarak en yüksek pozisyonu alacaktır. 

Yolculukları ve aşkları göründüğü kadar kolay değildir. Kendi pozisyonlarına gelebilmek için çeşitli engelleri birlikte aşmaları gerekir.


Dizinin 2021 yılının ikinci yarısında MBC aracılığıyla yayınlanması hedefleniyor.

NOT: Dizi hakkında bilgiler geldikçe site güncellenecektir.