''La Casa de Papel'' Dizisinin (Money Heist) Kore Uyarlaması Çekiliyor


''Money Heist'', orijinal İspanyol Netflix dizisi La Casa de Papel'e dayanıyor. Uyarlama şeklinde olacak dizi için ana oyuncu kadrosu çoktan kesinleşti. Yakın zamanda gelen haberlere göre Rio karakterini canlandıracağı bilinen Park Jung-Woo'nun bilinmeyen sebeplerden ötürü oyuncu kadrosundan ayrıldığı doğrulandı. Başrolde oynamak için aktör Lee Hyun Woo'nun ayrılan oyuncu yerine diziye katıldığı da gelen diğer haberler arasında.

Dizi, 'Profesör' kod adlı bir suç dehasının (Yoo Ji-Tae) düzenlediği tarihte kayıtlı en büyük soygun planını konu almaktadır. Profesör, planını gerçekleştirmek için birbirinden farklı ve güçlü kişiliklere sahip potansiyel ekip üyeleri işe alır. Büyük bir getirisi olacağı düşünülen soygun planı kusursuz bir şekilde işlerken aldıkları rehineler yüzünden beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalırlar.

Yapımcılığını BH Entertainment + Contents Zium'un yaptığı dizi, The Guest, Voice ve Black gibi dramaların yönetmeni olarak bilinen Kim Hong Sun tarafından yönetilecek. 12 Bölüm olacağı bilinen dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz kesinleşmedi.