''When Flowers Bloom, I Think of the Moon'' Dizisinin Ana Oyuncu Kadrosu Onaylandı

 ''When Flowers Bloom, I Think of the Moon'' dizisinin ana oyuncu kadrosu ve diğer detayları kesinleşti. Başrollerini Hyeri ve  Yoo Seung Ho'nun paylaştığı dizi tarihi bir drama olacak.

Drama, Joseon tarihinin en güçlü yasaklarının olduğu dönemde geçecek. Alkol yasağı yasasının yürürlüğe girdiği dönemin sonlarında geçen dizideki üç ana karakter, kaderin cilvesiyle bir araya gelecekler ve ölümlerine dahi yol açabilecek bazı sırlarla birbirlerine bağlanacaklar.

 Hyeri, ailesinin geçimini ve borcunu ödemek için çok çalışan aristokrat bir kadın Kang Ro Seo'ya hayat verecek. Ro Seo, sahip olduğu düşük sosyal statüye rağmen eski ve kirli kıyafetleri içinde bile güzel görünmektedir. Ro Seo, 13 yaşına kadar varlıklı bir şekilde büyümüştür. Yaşadıkları bir olay sonucunda ailesinin mali durumunda büyük bir düşüş yaşarlar. Bu düşüş sonrasında annesinin ilaçlarını ve kardeşinin kitap paralarını kazanmak için çok çalışmak zorunda kalır. Kısa süre sonra, alkol ile para kazanmanın etkili ama hayatını riske atan bir yolunu bulur.

 Yoo Seung Ho
, Saheonbu(Genel Müfettiş Bürosu) için çalışan dürüst ve zeki subay Nam Young rolünü canlandıracak. Çekici, çalışkan ve ısrarcı biri olmasına rağmen güçlü bir ailesi ya da onu destekleyecek güçlü bağları yoktur. Bu yüzden hayalini kurduğu üst düzeylere çıkmakta zorluk yaşamaktadır. Bir gün başarıya ulaşmak için memleketinden ayrılır ve Hanyang(Seul'ün eski adı)'a gelir. Bir Saheonbu subayı olarak göreve başlar. İlk ve en önemli görevi alkol yasağını ihlal edenleri tutuklamaktır. Ancak Kang Ro Seo'yu tanıyınca işler onun için değişecektir.

 Byeon Woo Seok, bir yasak döneminde kanuna isyan eden veliaht prens Lee Pyo karakterini canlandıracak. Gittiği her yerde dünyayı aydınlatan bir yüzü vardır ve ilk başta varis olmak kaderinde olmamasına rağmen, artık tek prens olduğu için o konuma yükselmiştir. Dünyadaki her şeye sahip gibi görünse de, vazgeçemediği tek alışkanlığı alkoldür. Alkolün yasak olduğu bir dönemde bile içki içmek için saraydan gizlice çıkar ve krallığın başına bela olur. 

 Han Ae Jin(Kang Mi-Na), soylu bir ailenin tek kızıdır. Zarif bir çevrede büyümüş, nefret ettiği şeyi yapmayı kesinlikle reddeden ve istediğini yapmak isteyen basit, inatçı bir karakterdir. Evlenme yaşı yaklaşırken, eğer hayatının geri kalanında yüzüne bakması gerekecekse, yakışıklı bir koca istediğine karar verir.

Geçtiğimiz günlerde ilk senaryo okuması gerçekleşen dizi KBS2 aracılığıyla 6 Aralıkta yayınlanacak ve 16 bölüm olacak.


Editör notu: Hyeri'nin oyunculuğu hakkında çok eleştiri aldığını biliyoruz. Açıkçası ''Reply 1988'' hariç diğer dizilerdeki oyunculukları benim gözüme de batmıyor değil. Ama bu dizinin konusunu ve oyuncu kadrosunu çok ilgi çekici buldum. Bu yüzden ortaya çok güzel ve kaliteli bir iş çıkacağını düşünüyorum. Ayrıca Hyeri şu an yayınlanmakta olan My Roommate Is A Gumiho dizisinde yer alıyor. Diziyi tam olarak izleme fırsatı bulamadım ama oyunculuğu eskisine göre daha iyi gibi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?