''Melancholia'' Dizisinde Lee Do Hyun Başrol Olacak

''Melancholia'' Dizisinde Lee Do Hyun ve Lim Soo Jung birlikte rol alacaklar. Okul-Dram türünde olacak dizi tvN aracılığıyla ekranlara gelecek.

Ayrıcalıklı muamele gören yozlaşmış bir özel lisede geçen “Melancholia”, bir matematik öğretmeni ile dahi bir matematik öğrencisinin hikayesini anlatacak.

Lim Soo Jung, dışarıdan iyi huylu görünen ancak bir şeye karar verdiğinde ne pahasına olursa olsun onu gerçekleştiren inatçı lise matematik öğretmeni Ji Yoon Soo'yu oynayacak. Matematik konusunda son derece tutkulu olan Ji Yoon Soo, öğrencilerini kendi cevaplarını bulmaya teşvik eden bir öğretmendir.

Lee Do Hyun, matematik dehası Baek Seung Yoo rolünü üstlenecek. Fotoğraf çekmeyi seven ve az konuşan bir adamdır. Lisede oldukça düşük notlar almasına rağmen, daha gençken matematik olimpiyatlarını kazanacak kadar zekiydi. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'ne 10 yaşında girmeye hak kazanır ve 12 yaşında okulu bırakmaya karar vermesinin ardından ortadan kaybolur.

20 Ekim'de yayınlanması ve 16 bölüm olması planlanan dizinin yönetmenliğini 'True Beauty', 'Extraordinary You', 'The King in Love' gibi popüler yapımların yönetmeni Kim Sang Hyub yaparken, senaryosu üzerinde 'Doctor John' dizisinin senaristi Kim Ji Woon çalışacak.