Yaz Bitmeden İzlemeniz Gereken 10 Güney Kore Filmi

YAZ BİTMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN EN İYİ 10 GÜNEY KORE FİLMİGüney Kore filmleri her zaman bana dizilerinden oldukça farklı gelmiştir. Filmlerin verdiği hisler, oyunculuklar ve hatta senaryo bile farklı hissettirir. Bu yüzden bazen canınız Kore dizileri yerine film izlemek istediğinde ve hangi filmi izleyeceğinize karar veremediğinizde film arayıp durmak yerine içlerinden birini direk açıp izleyebileceğiniz güzel bir liste hazırladık. 


1) SPACE SWEEPERS


Tür: AksiyonFantastik/Bilim Kurgu 
IMDb: 6.6 
Gösterim Tarihi: 
5 Şubat 2021 (Netflix)
Süre: 
136 Dakika 

Space Sweepers Konusu:

Film, bir uzay gemisinde yer alan mürettebatın etrafında dönmektedir. Tae-Ho (Song Joong-Ki) para için her türlü işi yapmasına rağmen maddi durumu kötü olan bir pilottur. Sun-Jang (Kim Tae-Ri) tarafından yönetilen ve uzay çöplerini toplayarak geçimlerini sağlayan bir uzay gemisinin pilotu olarak çalışmaya başlar. Ancak bir gün, karşılarına tüm evrenin istediği bir robot çıkar.

İzlemek için: netflix.com/tr/title/81094067 

Fragman
2) SWEET AND SOUR


Tür: Romantik, Komedi
IMDb: 
6,7
Gösterim Tarihi: 
4 Haziran 2021 (Netflix)
Süre:
 101 Dakika 

Sweet and Sour Konusu:

Jang-Hyeok (Jang Ki-Yong), hemşire olarak çalışan Da-Eun (Chae Soo-Bin) ile romantik bir ilişki içindedir. Çıkmaya ilk başladıklarında Jang-Hyeok, Da-Eun'un tatlı bir erkek arkadaşıydı, ama artık değildir. Bu sırada Jang-Hyeok, büyük bir şirkette geçici işçi olarak çalışmaya başlar. Şirkette kalıcı bir pozisyon almaya çalışır. Bu durum, Jang-Hyeok ve aynı işi isteyen Bo-Young'u (Krystal) rekabetçi bir konuma getirir. Jang-Hyeok ve Bo-Young da birbirleriyle işbirliği yaparlar ve birlikte çalışırken yakınlaşırlar.

İzlemek için: https://www.netflix.com/title/81413901

Fragman:3) JOSEON MAGICIAN (THE MAGICIAN) 


Tür: Dram, Romantik, Tarih, Fantastik 
IMDb: 
6.2 
Gösterim Tarihi: 30 Aralık 2015
Süre: 122 Dakika 


The Magician Konusu:

Joseon Hanedanlığından bir prenses (Go Ara) görücü usulü ile evlenmek üzere Qing Hanedanlığına (Çin) doğru yola çıkar. Yoldayken genç bir büyücü (Yoo Seung-Ho) ile tanışır ve ona aşık olur.

Fragman:
4) OLD BOY

Tür: Gizem, Gerilim
IMDb: 
8,4
Gösterim Tarihi: 
27 Kasım 2013
Süre: 
120 Dakika

Old Boy Konusu:

Türkçe adıyla İhtiyar Delikanlı, yıllarca hapis tutulan bir adamın serbest kalmasının ardından intikam almak istemesini anlatıyor. Oh Dae-Soo adındaki adam, bir gün nedensiz yere kaçırılır ve 15 yıl boyunca eski ve kötü bir hücrede hapis kalır. 15 yılın sonunda ise hiçbir açıklama yapılmadan serbest bırakılır. Ardından ise intikam almak için kolları sıvar. 2004’te Cannes Film Festivali’nde –jüri üyeleri arasında Quentin Tarantino’nun bulunduğu- büyük jüri ödülünü alan filmin yönetmen koltuğunda Park Chan-wook oturuyor.

Fragman:5) ALIVE (2021)


Tür: DramAksiyonGerilim 
IMDb: 
6,2 
Gösterim Tarihi: 24 Haziran 2020 (Netflix)
Süre: 98 Dakika 


Alive (2021) Konusu:


Film, tanımlanamayan bir virüsün ele geçirdiği bir şehirdeki yaşam mücadelesini konu almaktadır. Şehirde karantina altına alınan yerlerin; internet, telefon ve elektrik dâhil olmak üzere her şeyi kesilmiştir. Joon-Woo (Yo Ah-In) ve Yoo-Bin (Park Shin-Hye), karantina altına alınmış bir apartman kompleksinde hayatta kalmaya çalışır.

İzlemek için: https://www.netflix.com/title/81240831

Fragman:
6) THE MAN FROM NOWHERE


Tür: Dram, Aksiyon 
IMDb: 7,9 
Gösterim Tarihi: 5 Ağustos 2010 
Süre: 119 Dakika


The Man From Nowhere Konusu:

Cha Tae-Sik (Woo Bin), mahallesinde "Ajusshi" olarak bilinen esrarengiz ama çevresine zararı dokunmayan bir adamdır. Bir rehine dükkanı işleten Cha Tae-Sik, komşusunun kızı olan So-Mi (Kim Sae-Ron) ile aralarında bir bağ oluşur. Esrarkeş annesi sorun çıkardığında ona göz kulak olur. Küçük So Mi, annesinin çalıştığı yerde karıştığı bir uyuşturucu işinden dolayı kaçırılır. Bunun üzerine Cha Tae-Sik ,mafya tarafından kaçırılan küçük kıza yardım etmek için çekildiği köşesinden dışarı çıkar.
 

Fragman:
7) A MOMENT TO REMEMBER

Tür: Dram, Romantik 
IMDb: 8,3 
Gösterim Tarihi: 4 Kasım 2004 
Süre: 117 Dakika 


A Memory to Remember Konusu:

27 yaşındaki moda tasarımcısı Soo-Jin (Son Ye-Jin) kola almak için bir markete girer ancak aldığı kutu kolayı ve cüzdanını markette unutarak oradan çıkar. Kısa bir süre sonra unuttuklarını hatırlayarak markete geri döner. Marketten bir adamın (Jung Woo-Sung) elindeki kutu kola ile çıktığını görür. Kendi kolası olduğunu düşünerek kutu kolayı adamın elinden aldığı gibi bir dikişte bitirir. Daha sonra cüzdanını almak için markete girer ancak market çalışanı ona unuttuğu kutu kolayla birlikte cüzdanını iade eder.

Bir gün Soo-Jin'in babasının sorumlu olduğu inşaat alanına gider ve orada kendi kutu kolasını çaldığını zannettiği adamla karşılaşır. Adamın adının Cheol-Su olduğunu ve orada ustabaşı olarak çalıştığını öğrenir. Bu ikili arasında bir aşk başlar ve sonunda evlenirler. Çiftin hayatı harikadır. Ancak Soo-Jin'in unutkanlıkları daha da artar ve sonunda Alzheimer olduğunu öğrenir.
 
Fragman:Tür: Dram, Romantik 
IMDb: 7,8 
Gösterim Tarihi: 20 Ekim 2011 
Süre: 108 Dakika 


Only You Konusu:

Cheol-Min (So Ji-Sub) karanlık ve gizemli bir geçmişe sahip bir adamdır. Geceleri otopark görevlisi olarak part-time bir işte çalışmaya başlar. İşteki ilk gecesinde otopark gişesindeki küçük televizyonu izlerken içeri genç bir bayan (Han Hyo-Joo) girer. Cheol-Min'in yanına oturup yanında getirdiği bazı şeyleri ona uzatır. Cheol-Min, onun kör olduğunu fark eder ve kadın Cheol-Min'i daha önce orada çalışan otopark görevlisi zanneder. Bu karşılaşma ikisinin de hayatlarını sonsuza kadar değiştirir. 


Fragman:


Tür: TarihAksiyonKomedi
IMDb: 6,6 
Gösterim Tarihi:  6 Ağustos 2014 
Süre:
130 Dakika

The Pirates Konusu:

Film, Joseon Hanedanlığı döneminde geçmektedir. Bir gün, elçiler İmparatorun Kraliyet Mührünü dev bir balinanın yutması sonucu kaybeder. Jang Sa-Jung’un (Kim Nam-Gil) liderliğini yaptığı bir haydut çetesi bu durumdan haberdar olur ve mührü aramaya başlar. Jang Sa-Jung ve Yeo-Wol’un (Son Ye-Jin) liderliğindeki korsanlar mührü aramak için birlikte çalışmak zorunda kalır.
 


Fragman:

Tür: Dram 
IMDb: 8,6 
Gösterim Tarihi: 30 Mayıs 2019
Süre: 131 Dakika 


Parasite Konusu:

Film, birbirlerine benzeyen ama farklı görünen iki ailenin aracılığı ile günümüz insanlarının nasıl yaşadığını konu almaktadır. 

İzlemek için: https://www.netflix.com/title/81221938 


Fragman:Siz hangi filmleri izlediniz? Hangilerini izlemeyi düşünüyorsunuz? Ve izlemek isteyenlere hangi filmleri önerirsiniz?