Jung Hae In D.P.'nin Başarısı ve Gerçekçiliği, İkinci Sezon Planları Hakkında Konuştu!
  • rumi
  • 5-09-2021, 19:04

Aktör Jung Hae In kısa süre önce yeni hit dizisi “D.P.” hakkında konuşmak için sanal bir röportaja katıldı.

Popüler bir webtoondan uyarlanan D.P. (açılımı Deserter Pursuit), firarileri kovalamak için gönderilen özel bir askeri birlik hakkındaki Netflix dizisidir. Jung Hae In, askeri hayata adapte olmadan önce D.P. için keşfedilen yeni bir üye olan Ahn Jun Ho, Goo Kyo Hwan ise D.P.'nin ekip lideri Han Ho Yeol olarak rol alıyor.


27 Ağustos'ta yayınlandıktan sonra dizi, Netflix'in Kore'deki popüler diziler sıralamasında 1 numara oldu ve Tayland, Vietnam gibi ülkelerde de küresel başarı gösterdi. Jung Hae In, D.P.'yi 1 numarada görmek gerçek hissettirmedi. Daha önce kıdemlilerimden ve tanıdıklarımdan hiç bu kadar çok tebrik mesajı almamıştım, bu yüzden yavaş yavaş gerçekmiş gibi hissetmeye başladım. Popülaritesinin hikayenin gücünden kaynaklandığını düşünüyorum. Ordu, toplumun küçük bir mikrokozmosudur. Gerçekle yüzleşmek rahatsız edici olsa da, güçlü yanının bu olduğunu düşünüyorum.”

Gülerek ekledi, “Askerdeki kıdemlilerim ve astlarımdan birçok mesaj aldım. Askerdeyken küçüklerimle ilgilenir ve büyüklerimle iyi geçinirdim. Onlarla sık sık iletişim kuruyorum ama yine de D.P.'yi gördükten sonra bana mesaj gönderdikleri için minnettarım.”

Ahn Jun Ho karakterini yaratma hakkında, “Ona askeri yaşamla ilgili kendi anılarımı koymaya çalıştım. Rütbesini ve adını söylemek, selam vermek, dolapları ve botları temizlemek, yaşlılarla uğraşmak, tüm o geçmiş anıları canlandırdım. Er olduğum zamanları hatırladım ve rütbemi ve adımı söylerken ses tonum ve kuvvetim hakkında çok düşündüm. ”

Rol arkadaşı Goo Kyo Hwan hakkında, "İkimiz de utangacız, bu yüzden birbirimizi tanımak için biraz zaman harcadık ama arkadaş olmamız uzun sürmedi. Goo Kyo Hwan çok fazla nezaket ve düşünceye sahip olan, pozitif enerjiyle dolup taşan biri. O rolünü oynadığında, setteki diğer oyuncuların varlığının canlandığını hissedebilirsiniz. Onun varlığına da saygı duyarak film çekmek istedim. Bence dengemiz iyiydi. Drama iç karartıcı bir hikaye olabilir, ancak sık sık atmosferi değiştirdi ve enerjiyi tekrar harekete geçirdi. Beni güldürdüğü için bir çekimi berbat ettiğim çok zaman oldu. Bromancemizin nasıl sonuçlanacağını merak ediyordum ama iyi sonuçlandığını görmekten gurur duyuyorum.”


Birçok izleyici, kendi askerlik anılarını geri getiren diziyi gerçekçiliği nedeniyle övdü. Jung Hae In, “D.P.'yi gördükten sonra stres yaşayan insanlar olduğunu duydum, bence bu, D.P.'nin o zamanın olaylarını ne kadar gerçekçi bir şekilde tasvir ettiğini gösteriyor. İnsanlar benzer şeyler yaşadıysa, bu konuda çok fazla düşünceleri olmalı. Ayrıca şovu izlerken ilişki kurabileceğim birçok şeyi hatırladım. En üzücü hikaye Er Jo Seok Bong hakkındaydı. Diziyi çekerken bile kendimi çok sinirli ve klostrofobik hissettim. İzleyicilerin de aynı şeyi hissedeceğini düşünüyorum.”

Şöyle devam etti, “Bu iç açıcı bir dizi değil. Hayal kırıklığını aşıp sizi boğulmaya, kasvete ve boşluğa sürüklüyor. D.P. orduda birçok talihsiz olay ve kazanın yaşandığı 2014 yılında geçiyor. Bu durumu bildiğim için karakterimi yaratırken dikkatli olmam gerektiğini düşündüm.”

Jung Hae In, şu anda orduda görev yapanlar için bazı tavsiyeler paylaştı. “Sizin sayesinde geceleri rahat bir şekilde uzanıp huzur içinde uyuyabildiğimize inanıyorum. Sizden önce hizmet etmiş biri olarak umarım sağlıkla hizmetlerinizi tamamlarsınız” dedi.

Son olarak oyuncu ikinci sezon için dileklerini paylaştı. D.P.'yi çıktığı gün izlerken kafamda bir uğultu hissettim” dedi. “Diziye çok fazla ilgi ve övgü olduğu için ben de ikinci sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Yönetmenin ve yazarın zaten senaryo üzerinde çalıştığını duydum. Harekete geçmeye çoktan başladılar. İkinci sezonda karakterimin gelişimini göstermek istiyorum.”- D.P.'yi merak ediyorum fakat henüz izlemedim. Konu olarak da ağır bir diziye benziyor. Pek benim tarzım değil açıkçası. Siz bu tarz gerçekliği yansıtan diziler hakkında ne düşünüyorsunuz? Röportaj nasıldı? D.P.'yi izleyecek misiniz?Kaynak (1