Kim So Yeon, "The Penthouse" Dizisindeki Karakterini Oynamanın Ne Kadar Zor Olduğundan Bahsetti!
  • rumi
  • 14-09-2021, 21:30

Kim So Yeon, “The Penthouse” dizisindeki yolculuğu hakkında konuşmak için röportaja katıldı.

Kim So Yeon, SBS'nin "
The Penthouse 3" dizisinin şok edici finalinin ardından verdiği röportajda, Cheon Seo Jin karakteri, oyunculuğu ve daha fazlası hakkında ayrıntılı düşüncelerini paylaştı.

(Röportaj spoiler içerebilir.)

Sonunda diziyi bitirirken, “Ne zaman bir dizide oynasam, hep [bitirmek] ve çabucak daha fazla uyumak istedim, ama bu sefer sonu yaklaştıkça üzgün hissettim. Bir buçuk yıl boyunca diziyi derinden sevmiş olabilirim. Bitmesinin üzerinden 10 gün geçmesine rağmen çekimleri şimdiden özlüyorum. Ayrıca bir daha böyle bir karakterle tanışabilecek miyim diye de merak ediyorum.”


Kim So Yeon, “The Penthouse”daki rolüyle halk arasında son derece popüler oldu. Kendinin ve kocasının ebeveynleri de dahil olmak üzere çevresindeki insanlar imzasını istediğinde popülaritesinin ne kadar arttığını hissedebildiğini açıkladı. Çocukların da artık onu halk arasında tanıdığını sözlerine ekledi.


Kim So Yeon, hangi sezonun Cheon Seo Jin'in kendisi için en unutulmaz olduğunu sorulunca yanıt olarak, karakterin ilk sezon versiyonunu seçti. "İlk sezonu çekmek için en uzun süreyi harcadık ve aynı zamanda Cheon Seo Jin'in hikayesini en çok gösteren sezon oldu. 1. sezonda beni ürperten deneyimler yaşadım, bu yüzden en çok hafızamda ilk sezon kaldı. İkinci sezonda çok fazla duygusal oyunculuk vardı ve Ha Yoon Chul ile olan hikayemin ortaya çıktığı sezondu, bu yüzden hoşuma gitti. Üçüncü sezon unutulmazdı çünkü neden bu kadar ileri gitmek zorunda olduğunu merak ettiğim oldukça acımasız gerçekten kötü olan bir karakteri canlandırdım.”

İzleyiciler, Kim So Yeon'un dizideki oyunculuğu ile perde arkasındaki gerçek benliği arasındaki büyük fark karşısında şaşırdılar. Kim So Yeon, kamera arkası videolarında onu olumlu bir şekilde  filme aldıkları için yapım ekibine teşekkür etti. Ayrıca başlangıçta daha rahat bir tavrı varken, ikinci ve üçüncü sezonlara geldiklerinde kendini rolüne daha çok kaptırdığını da paylaştı. "Bunun çok sezonlu bir dizinin gücü olduğunu anladım ve çok sezonlu bir dizide yer alabildiğim için minnettar hissettim. Şahsen benim için dönüm noktası olan dizi 'Game of Thrones' oldu. Sekiz sezonunu izledim ve birkaç yıl eski olmasına rağmen heyecan verici ve teşvik ediciydi. Oyuncuları kıskandım çünkü oyunculukları her yeni sezonda gelişti. İzleyiciler tüm geçmişlerini de görebiliyorlardı, bu yüzden bir aktris olarak bunu kıskandım. Böyle bir tecrübeyi deneyimleyebildiğim için mutluydum.”


Aktris, kocası aktör Lee Sang Woo hakkında konuştu. "Birisi bana oyunculuk kariyerimin dönüm noktasının ne olduğunu sorarsa, önce 'Iris', sonra da 'Game of Thrones' var. Bir diğeri de Lee Sang Woo. Bana tamamen farklı bir dünya gösterdi, bu yüzden evlilik öncesi benliğim ile evlilik sonrası benliğim arasında büyük bir fark var. Evlenmeden önce, ezberlemek için satırlarımı yazardım. Bir sürü kullanılmış kalemim olurdu. Sonra onunla ilk kez tanıştım ve bir başkasıyla uyum içinde dizelerimi aktarmaya çalıştım. Bu bana çok yardımcı oldu.”

Lee Sang Woo'nun “The Penthouse” ile yolculuğuna başladığında kendisi için büyük bir destek kaynağı olduğunu ekledi. “Dizide oynayıp oynamama konusunu düşünüyordum. 'İyi bir iş çıkarabilecek miyim?' 'Dikkat çekebilecek miyim?' diye merak ettim ve bana 'Bu bir meydan okuma' dedi. Neden bir meydan okumadan korkuyorsun?’ Yazar Kim Soon Ok ile konuşmamı önerdi, yazar ve yönetmenle tanışmak bir onur olsa da, onlarla tanışmaktan utandım ve garip hissettim. O zaman o da bana 'Git iyi tavsiyeler dinle' dedi. O toplantıya gitmeseydim, bu röportajı yapmak için burada olmazdım. Zorlukların üstesinden gelmek söz konusu olduğunda büyük bir motivasyon kaynağı olması ve yanımda bana iyi tavsiyelerden kritik tavsiyelere kadar her şeyi verecek böyle biri olduğu için çok müteşekkirim.”

Lee Sang Woo'nun The Penthouse 2”de yaptığı cameo için Kim So Yeon'un gülerek şunları söyledi, "Çok utandım. Neye bu kadar utandım bilmiyorum ama kamera arkası videosunu izlediğimde en nefret ettiğim şekilde davranıyordum. Şu anki dizisinin setinde ona Cheon Seo Jin'in kocası diye seslendiklerinden bahsetti, bu yüzden bana onun tüm geçmiş kariyer deneyimlerini kaybetmesine neden olduğumu söyledi."


Herkes Cheon Seo Jin kadar kötü bir karakteri canlandırmakta zorlanırdı ve bu Kim So Yeon için de kolay değildi. “Her zaman şaka olarak, ''Yoon Hee'ye (Eugene) karşı gerçekten çok acımasızım'' dedim.” Hatta üçüncü sezondaki Cheon Seo Jin'i “ruhunu şeytana satan” biri olarak tanımlayarak devam etti. “Oyunculuk yaparken onun için üzüldüm.”

Oyuncu özellikle Yoon Hee'yi uçurumdan aşağı ittiği sahnede zor anlar yaşadı. "Cheon Seo Jin'den çok ama çok nefret ettim. [Kendi kendime] 'Ondan nefret edemem, ondan nefret edemem' diye bağırdım ama o anda onu gerçekten affedemedim. Kendimi topladım ve rolümü oynadım ama senaryoyu aldığımda çok şaşırdım. 'Suçlu Joo Dan Tae (Uhm Ki Joon) değil? Suçlu Benim?'"


Cheon Seo Jin'in saçlarını kısa kestiği dizinin son bölümleriyle ilgili olarak, gerçek saçını kesmenin kendi fikri olduğunu açıkladı. “İlk başta bir peruk düşündüm. Üç sahne var ve bir hafta boyunca o beş dakika için saçımı kessem mi kesmesem mi diye düşündüm. Kostüm ekibi peruk kullanmamı söyledi ama bu beni bir hafta boyunca geceleri uyutmadı. 'Cheon Seo Jin, Kim So Yeon'a çok şey verdi. Son anlarında Cheon Seo Jin için bunu yapamaz mısın?' diye düşündüm. Bir sonraki projeme bile karar vermemişken, saçımla ilgili neyin önemli olduğunu düşündüm. Bunu kocama söylediğimde, 'Bunu düşünmen harika' dedi. Ben de saçımı keseceğimi söyledim ve yönetmen bunu benim kendi saçımı kestiğim bir sahneye çevireceğini söyledi. Bence bu şeyler kendimi role daha fazla kaptırmama yardımcı oluyor, bu yüzden kişisel olarak bitiş sahnesinden çok memnunum. Cheon Seo Jin'in hayatı değerli değildi, bu yüzden bu kadar tatmin olmamın sorun olup olmadığını merak ediyorum ama bir oyuncu olarak o sahne için minnettardım."


Dizinin en kötü karakterini seçmesi istendiğinde, kendi karakterini seçti. “Eskiden Joo Dan Tae derdim ama 3. sezonu gördükten sonra daha da kötü oldum. Cheon Seo Jin, var olmaması gereken bir kötü karakter. O kötülerin kötüsü, bu yüzden önce o gelir. Joo Dan Tae ikinci, geri kalan hepsi üçüncü sırada."

Röportajı tamamlayan Kim So Yeon, fotoğraf ve reklam çekimleri içeren yaklaşan planlarını açıkladı. "Bazıları için saçlarım uzun olmalı, bu yüzden peruk almaya çalışıyorum. Webtoon okumayı seviyorum ama tek bir tane bile okuyamadım, bu yüzden okunacaklar listemde yaklaşık 10 tane var. Bunları okumak ve dalıp gitmek istiyorum. Ayrıca bir de beyzbol maçı izlemek istiyorum.”
- Penthouse 3 sezon ardından final verdi. Dizinin finali nasıldı sizce? Aranızda keşke hiç bitmeseydi diyenler var mı? Kim So Yeon'nun röportajını nasıl buldunuz?


Kaynak (1) (2) (3) (4)