“The Penthouse” Yıldızı Kim Hyun Soo Gerçek Hayatta Onu Ağlatan Sahneleri Konuştu!
  • rumi
  • 15-09-2021, 00:11

Hit dizisi “The Penthouse” bittikten sonra Kim Hyun Soo, karakteri ve çekimler sırasındaki deneyimi hakkında konuştu!

(Röportaj spoiler içerebilir.) 

Aktris, "The Penthouse"un üç sezonunda Oh Yoon Hee'nin (S.E.S.'den Eugene) açık sözlü kızı Bae Ro Na olarak rol aldı ve karakterinin azmi sayesinde çok şey öğrendiğini paylaştı.

Kim Hyun Soo, "1. Sezonda, [Bae Ro Na'nın] annesi onu hayalinin peşinden koşmaktan vazgeçirdi ve sınıf arkadaşları onu dışladı ve zorbalık etti" dedi. “Ama yine de hayalinden vazgeçmeyi reddetti ve kendi yeteneğine inanarak ilerledi. [Karakterin] bu yönünden bir şeyler öğrenmek istiyorum. Benim de kendime inanmam ve bir oyuncu olarak ilerlemem gerektiğini düşündüm. Ro Na'dan öğrenmem gereken çok şey olduğunu düşündüm."

Kim Hyun Soo, ekrandaki çifte çok sayıda hayran kazandıran Kim Young Dae'nin karakteri Joo Seok Hoon ile olan romantik ilişkisinden de bahsetti.

Aktris, “Oyunculuk kariyerimde ilk kez bu tür bir romantizmi canlandırıyordum, bu yüzden endişelendim” dedi. “Ama birçok insan beni neşelendirdi ve [karakterlerimizin aşk hikayesini] beğendi ve hatta çekim setine bir kahve kamyonu gönderdiler, bu da beni gerçekten müteşekkir etti. [Kim Young Dae] ile çekim yaparken çok eğlendim ve kendimi rahat hissettim.”

"Romantizmimiz ekranda çok fazla yer almamış olsa da, insanların bizi desteklediği ve [birlikte sahnelerimizi] dört gözle beklediği için çok minnettarım" diye devam etti. “Çekimler sırasında kendimi harika hissettim ve sahnelerimizi minnettar bir kalple çektim. [Karakterimin] özlem duygularını nasıl iletebileceğimi çok düşündüm.”

Kim Hyun Soo, deneyimin onu gelecekte gerçek bir romantik dramada yer almaya hevesli hâle getirdiğinden bahsetti. “Dizimiz romantik bir drama olmadığı için [aşk hikayemizi] pek gösterememiş olmamıza üzülmüştüm” diye açıkladı. “Gelecekte sevimli, sıradan bir aşk hikayesini canlandırabilmeyi isterim.”Kim Hyun Soo, dizilerinin yıldızlarıyla iletişim kurmak için çok zaman harcayan “The Penthouse” yazarı Kim Soon Ok ile çalışma deneyimine gelince, 2. Sezon öncesinde yazarın kendisine verdiği önemli bir tavsiyeyi açıkladı.

“2. Sezona başladığımızda, Ro Na'nın annesiyle konuşma şeklini ve annesine çok fazla karşı çıkmasını yumuşatmayı düşündüm” dedi aktris, “ama yazar [Kim Soon Ok] bana şunu tavsiye etti; annen ile olan sahnelerde 1. sezondaki gibi sert ol”

Kim Hyun Soo, dizide izleyiciyi ters-köşe eden olaylardan hangisini en şok edici bulduğu sorulduğunda, "Her bölüm şok ediciydi ama 2. sezonda Bae Ro Na'nın öldüğünü söyleyen senaryoyu aldığımda şok oldum ve çok üzüldüm." Ancak, “Senaryo okuduktan sonra yazar [Kim Soon Ok] bana 'Ro Na ölmeyecek' dedi ve bu beni rahatlattı” diyerek devam etti.

Kim Hyun Soo ayrıca, “Ro Na 2. Sezonda kısa bir süreliğine öldüğünde, bir aktris olarak birçok insanın onun ölümüne üzüldüğü ve 'Ro Na'yı hayata geri döndürün' dediği için minnettar ve gururlu hissettim.”

Aktris, "3. sezonda Oh Yoon Hee'nin öleceğini gördüğümde şok oldum ve gerçek hayatta bunu yaparken çok ağladım. O sahne benim için duygusal olarak çok zordu.”


Kim Hyun Soo, dizide gerçekleşen bir çok cameo rollerden en akılda kalan olarak, "Son bölümde, BewhY, Ro Na ve Seok Hoon'un bir makarna restoranına gittiği sahnede özel konuk olarak ortaya çıkıyor. Benim için en unutulmaz [cameo] buydu. Oyunculukta çok iyiydi. Belki bir rapçi olduğu içindir ama telaffuzu çok iyiydi ve çekimler çok eğlenceliydi.”

Sonunda Kim Hyun Soo, “The Penthouse 3” için yaptığı son çekimde ağladığını açıkladı.

“Uzun bir süre boyunca 'The Penthouse'u çekerken, hem diziye hem de karakterime gerçekten çok bağlandım” dedi. “Çekim bittiğinde rahatlayacağımı düşünmüştüm ama o gün geldiğinde kendimi ağlarken buldum.”

Kim Hyun Soo son olarak şunları ekledi, “Bence bu benim için uzun süre anlam ifade edecek bir dizi. Birçok izleyicinin beni izlemesi bana güç verdi ve oyunculuktan çok keyif aldım.”
- Penthouse'un bitişi dizide oynayan bir çok oyuncuyu derinden etkilemiş gibi. Sizde oyuncular gibi diziye bağlanıp, finalinde üzüntü duydunuz mu? Dizide sizin dikkatinizi çeken cameo rolü kime aitti?Kaynak (1) (2) (3)