Jo Jung Suk, “Hospital Playlist 2”nin Bitmesini Konuştu!
  • rumi
  • 19-09-2021, 19:18

Jo Jung Suk, tvN’nin “Hospital Playlist 2” dizisi hakkında bazı hikayeler ve düşünceler paylaştı!

Oyuncu, 16 Eylül'de sona eren “Hospital Playlist 2”de hepatobiliyer ve pankreas cerrahisi profesörü Lee Ik Jun'u canlandırdı. Ekranı canlandırıcı enerjisiyle doldurdu ve izleyiciler üzerinde kalıcı bir izlenim bıraktı.

(Röportaj spoiler içerebilir.)


Yeteneklerini ilk sezonda çok yönlü bir oyuncu olarak kanıtladı ve ikinci sezonda da hayal kırıklığına uğratmadı. Komik sahneleri sorunsuz bir şekilde canlandırırken kahkahalara neden oldu, elinden geleni yapan ve hastalarına yürekten, faydalı tavsiyeler veren bir doktor olarak izleyicilerin kalplerine dokundu. Ayrıca Chae Song Hwa (Jeon Mi Do) ile sonunda mutlu sona ulaşan istikrarlı bir romantizm kurdu. Dizinin grubunun vokalisti olarak Jo Jung Suk bakışları, el hareketleri ve yüz ifadeleriyle şarkılarına daha fazla canlılık kattı. Lee Ik Jun'u canlandıran Jo Jung Suk, sağlam filmografisine bir başka efsanevi proje daha ekledi.

Jo Jung Suk, dizinin bitiminden sonra verdiği bir röportajda dizi ve karakteri hakkında birkaç soruyu yanıtladı.


99'lu arkadaşlar arasındaki kimya dizi boyunca çok konuşulan bir konu olduğundan, görüşmeci setteki aktörler arasındaki gerçek atmosferi merak ediyordu. Jo Jung Suk, “99'lu arkadaşlarla çok zaman geçirdim çünkü sadece diziyi çekmekle kalmadık, aynı zamanda grup için birlikte pratik yaptık. Birlikte olmaya o kadar alışmıştık ki artık sık sık görüşemeyecek olmamız garip gelecek. Ik Jun ve Song Hwa'nın karşılıklı romantizmi, 99'luların dostluğu içinde doğal olarak gelişen bir şeydi, bu yüzden muhtemelen izleyiciler ilişkilerine şefkatle bağlandılar. Yapım videolarında da görüldüğü gibi, setteki atmosfer sanki uzun zamandır arkadaşlarımla birlikteymiş gibi rahat ve neşeliydi. Bu kadar harika oyuncularla hoş bir ortamda rol alabildiğim için çok müteşekkirim ve aramızdaki bağ zamanla daha değerli hissettiriyor.”

İkinci sezon doktorlar ve hastalar hakkında çok dokunaklı hikayeler sundu. Herhangi bir sahnenin veya repliğin özellikle akılda kalıcı olup olmadığı sorulduğunda, “Hikayelerin hepsi harikaydı ama özellikle 4. bölümdeki tüm hikayeyi gerçekten çok beğendim. Min Chan'ın ve Eun Ji'nin annelerini oynayan aktörler o kadar olağanüstü oyunculuk sergilediler ki uzun zaman aklımdan çıkmadı. Sahnelerde oynayan birçok aktör sayesinde dizimizin daha iyi bir hikaye ve mesaj iletebildiğini bir kez daha anlıyorum.”

İlk sezondaki hit OST'si “Aloha”nın ardından yeni şarkısı “I Like You” müzik listelerinde sağlam bir yer tutuyor. Oyuncu üzerinde kalıcı bir izlenim bırakan başka bir şarkı olarak grubun 4. bölümden olan şarkısı “Let's Forget It”i seçti. “Jung Kyung Ho'nun sesinin dizinin genel konseptiyle iyi uyum sağlaması hoşuma gitti. Tek pop şarkısı 'It's My Life' da unutulmaz. Şarkı, Ik Jun'un doğum günü için seçildi ve aletlerden şarkının havasına kadar her şey, 'Hospital Playlist' için söylediğim tüm şarkılar arasında en büyük zorluktu.”


Hospital Playlist”i nasıl hatırlayacağını soran bir soruya aktör, “Yapım, bir anda aklıma gelen rahatlatıcı bir anı olarak kalacak diye düşünüyorum” dedi. Birçok izleyicinin dizi aracılığıyla daha fazla tıbbi bilgi edindiğini ve bu nedenle organ bağışçısı olmak isteyen insanların sayısının arttığını duymaktan gurur duyduğunu paylaştı.

“Bir oyuncu olarak, yaşadığım sürece çevremdeki insanların büyük bir rahatlık kaynağı olduğunu hissettim ve bunu diziyi izleyenlerle paylaşabilmem daha da anlamlı. Birlikte vakit geçirmekten keyif aldığım 99'lu arkadaşlarım, oyuncuları, yönetmeni, yazarı, ekibi, hepsi uzun süre kalbimde kalacak. Bu, sezonları olan ilk uzun soluklu dizim olduğundan daha da özel bir anı olacağını düşünüyorum.”


Son olarak Jo Jung Suk, “Hospital Playlist 2”yi izleyen ve Lee Ik Jun karakterini destekleyen izleyiciler için birkaç son söz paylaştı. "Hospital Playlist'e bugüne kadar değer veren ve seven izleyicilere içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Sadece diziye değil, Mido ve Falasol'un şarkılarına ve performanslarına olan sevginiz ve desteğiniz sayesinde enerjimi toplayabildim ve diziyi güzel bir şekilde tamamladım. Bana enerji sağladıkları için Kum Taneleri'ne (Mido ve Falasol hayranlarının takma adı) bir kez daha teşekkür ediyorum ve bir sonraki projem ‘Nation of Happiness‘ ile sizlerle tekrar görüşeceğim.


-Jo Jung Suk oyunculuğunu sevdiğim bir aktör. Hit-and-Run Squad filminde (izlemenizi tavsiye ederim) psikopat hali de pek bir hoşuma gitmişti. Hospital Playlist'de nasıl buldunuz oyunculuğunu? 2 sezonu olan dizi sizce izlemeye değer mi?


kaynak (1)