Lee Ji Ah “The Penthouse”da 2 Karakter Oynamayı Konuştu!
  • rumi
  • 26-09-2021, 00:02
Lee Ji Ah, SBS'nin "The Penthouse 3" dizisinin bitiminden sonra bir soru-cevap röportajına katıldı.

"The Penthouse", Lee Ji Ah'ın iki yıl aradan sonra dizilere ilk dönüşüydü ve reytingler ve ilgi çekme açısından bir başarı elde etti, drama sona ermeden önce üç sezonun bölümlerinin takip etmesi zor olan şaşırtıcı olayları popüler bir konu haline geldi.

Lee Ji Ah, “The Penthouse”da bir dizi şok edici olayın gerçekleştiği lüks penthouse dairesi Hera Palace'ın zarif ve zengin kraliçesi olarak yer alan Shim Soo Ryun'u canlandırdı.

Oyuncu, “Ne ilk çekimim ne de son çekimim oldukça gerçekçi geldi. İlk çekimden itibaren dramatik bir duygusal sahne yapmak zorunda kaldım. Karakterinizle deneyim kazanmadan önce aşırı duygusal bir sahne yapmak kolay değil. Shim Soo Ryun olarak bir buçuk yılımı geçince karakterin içine girebildim. Son çekimimizde, bunun Shim Soo Ryun olacağım son sefer olacağı gerçek gibi gelmiyordu. Hâlâ 'The Penthouse' bitmiş gibi hissetmiyorum.

Lee Ji Ah da dizide Shim Soo Ryun'a tıpatıp benzeyen ve onunla gizemli bir bağlantısı olan Na Ae Gyo karakterini canlandırdı. Lee Ji Ah, “Yapmam gereken ilk şey, Na Ae Gyo ve Shim Soo Ryun'un sürdürdüğü farklı hayatlar hakkında dikkatlice düşünmekti. Na Ae Gyo'nun hayatı dibe vurmuştu, doğduğundan beri el üstünde tutulan ve sevilen masum, saf Shim Soo Ryun'dan daha sert ve cesurdu. İkisi tanıştığında, Shim Soo Ryun henüz hayatında önemli bir olay yaşamamıştı.”

Devam etti, “Yapmam gereken ikinci şey, onların farklı duygularını ve durumlarını düşünmekti. Na Ae Gyo, Soo Ryun'un sahip olamayacağı hayatını kıskanıyordu ama aynı zamanda ona güvenmeye başlamıştı. Shim Soo Ryun ise ilk başta Na Ae Gyo'nun ona karşı davranışını küçümsedi, ama acısını öğrendikten sonra onun için üzüldü."


Özellikle, Shim Soo Ryun, “The Penthouse”un üç sezonu boyunca hem dışsal hem de içsel bir dizi değişikliğe uğrar. Lee Ji Ah, “Shim Soo Ryun çok fazla şey deneyimliyor ve dizideki karakterlerin çoğunu değiştiriyor. Birinci sezonda saf ve masum bir insan olmasına rağmen aynı zamanda içsel bir gücü de bulunuyor. İkinci sezonda, iki yıl boyunca Na Ae Gyo olarak saklanan daha zeki, becerikli Shim Soo Ryun'u gösterebildim. Ruhunu rahatlatacak intikamı almak için daha fazla risk alıp aksiyon sahnelerine karıştı. Ama üçüncü sezonda, kötülükten kurtulmak için yavaş yavaş kendisi de kötü oluyor.”

Aktris devam etti, “Shim Soo Ryun'un yaşadığı şeyler ve intikamı hikayenin merkezinde. Onu tasvir ederken gerçekten dikkatli olmalıydım ve saf beyaz görüntüsünün yavaş yavaş karanlık tarafından yutulduğunu göstermek istedim. Bir aktör olarak benim için büyük bir meydan okumaydı çünkü o basit, tek yönlü bir karakter değildi. Shim Soo Ryun'un üçüncü sezonda artık 'iyi' bir karakter olmadığı için hayal kırıklığına uğrayan birçok insan vardı. Ama Shim Soo Ryun, kötülüğe dönmeseydi Joo Dan Tae ve Cheon Seo Jin'i durdurabilir miydi merak ediyorum. Yaşadıklarını ve çocuklarını koruma arzusunu düşündüğümde, bence nefsi müdafaa konusunda haklı bir gerekçesi vardı. Shim Soo Ryun'un Joo Dan Tae ve Cheon Seo Jin'in ne kadar zalimlik yapabildiğini anlamasını istedim. Soo Ryun kesinlikle vicdanı olmayan bu karakterleri durdurmasaydı, bence o ve çocukları acı çekmeye devam edecekti.”


- Lee Ji Ah'ın oyunculuğunu nasıl buldunuz sezonlar boyunca? 'İyi'den 'kötü'ye dönüşümü nasıldı? Röportaj hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kaynak (1)