Park Hae Soo ''Squid Game''in Popülaritesini Konuştu!
  • rumi
  • 11-10-2021, 12:52
Squid Game” yıldızı Park Hae Soo, hit drama hakkındaki düşüncelerini paylaştı!

Squid Game”, 45.6 milyar won (yaklaşık 341 milyon Türk Lirası) ödüllü gizemli bir hayatta kalma oyunu hakkında. 456 paraya aç katılımcı oyuna katılmayı başarır - yalnızca para ödülünden daha fazla tehlikeler olduğunu öğrenmek için. Park Hae Soo, polis tarafından müşterilerinden para çaldığı için aranan bir yatırım ekibinin başkanı Jo Sang Woo'yu canlandırıyor.

Eylül ayında dünya çapında yayınlanmasının ardından, “Squid Game” hem yerel hem de küresel Netflix TV şovu sıralamasında ilk sırada yer alan ilk Kore draması ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletler'de “Bugünün En İyi 10'u”nda 1. Sırada yer alan ilk Kore draması oldu. Ek olarak, dizi dünya çapında 83 ülkede ilk 3 sıralamasını korumuştur. 

Park Hae Soo, dizinin patlayıcı popülaritesine mutlu bir şekilde tepki göstererek, “Dizinin popülaritesi sayesinde, çocuğumun doğumu için dünyanın her yerinden tebrik mesajları aldım” yorumunu yaptı.

Park Hae Soo, “Squid Game”in dünya çapındaki popülaritesini bir dereceye kadar beklediğinden bahsetti. “Kore oyunları olmasına rağmen, insanların kendileriyle bağdaştırabileceği pek çok şey var. İnsanların diziyi izlerken bu şeyler hakkında çok düşüneceğini düşündüm. Ayrıca dizi bir tür ekstrem oyun etrafında geçtiği için iyi olacağını düşündüm. Ancak, bu kadar büyük olacağını düşünmemiştim. Yurtdışında yaşayan insanlardan çok sayıda mesaj aldıktan sonra popülaritesinin boyutunu anlamaya başlıyorum.”

 
Park Hae Soo, özellikle karakterlerin geçirdiği psikolojik değişikliklerden bahsederek, onu diziye çeken şeyin özeti olduğunu paylaştı. Jo Sang Woo'nun kendi karakterine gelince, “Dizi üzerinde çalışırken Jo Sang Woo ve kendim arasında hiçbir fark hissetmedim. Rol yapmıyormuşum gibi hissettiğim için seçimler kolaylaştı, bu yüzden garip hissettim. Şimdi çekimler bitti, sanırım en çok Sung Gi Hoon'a (Lee Jung Jae ) benziyorum."

Oyuncu, oyunculuk sürecinde ona yardım ettiği için Lee Jung Jae'ye özel olarak teşekkür edip, “Hepimiz karakterlerimiz gibi yaşadığımız için zorluklar yaşadık ve destek için birbirimize yaslandık. Merkezi bir rol olarak Lee Jung Jae tutumu bize karşı çok rahattı” dedi. “Oyuncu olarak o bizim için bir nevi örnek, bu yüzden onunla birlikte çalışmak bir onurdu. Lee Jung Jae'nin evine gittim. Orada şarap içip bol bol sohbet ettik. Bana oyunculuk ve buradan nereye gideceğim konusunda birçok tavsiye verdi. Onunla çalışmaktan çok memnundum.”

(Röportaj spoiler içerebilir.) 

İzleyiciler “Squid Game”in ikinci sezonunu beklese de, ilk sezon ne yazık ki Jo Sang Woo'nun ölümüyle sona eriyor. Park Hae Soo, “Ölmesi gereken bir karakterdi, ki yazık oldu” diyerek sonuca katıldı. Dizide tekrar yer alma umudunu da ekleyerek “Kim bilir, yönetmen bir prequel (çekilmiş bir filmin öncesindeki olayları anlatmak için çekilen yeni film) yapabilir. Umarım en azından Sung Gi Hoon'un rüyasında görünebilirim."


Park Hae Soo, Hwang Dong Hyuk'un “The Fortress”, “Silenced” ve “Miss Granny” gibi önceki eserlerinin büyük bir hayranı olduğundan bahsederek yönetmen için övgüden başka bir şey söylemedi. “Her türlü zorluğun üstesinden gelen bir yönetmen. İyi bir mizah anlayışı ve zekası var” diye övdü. "Gelişmeye devam etmek ve onunla tekrar tanışmak istiyorum. Jo Sang Woo'nun hikayesini tamamen karaktere girerek anlattı ve karakterin mantığını karakterin bakış açısından açıkladı. Jo Sang Woo'nun replikleri hakkında düşünmesi ve bir gün öncesine kadar düzenlemesi için ona minnettarım."

Park Hae Soo röportajı izleyicilere olan minnettarlığını ifade ederek tamamladı. “Her zaman çekim yapıyor olmama rağmen, izleyicilerimin karşısına çıkmayalı uzun zaman oldu. Herkesin 'Squid Game'e verdiği tepki için gerçekten minnettardım. Herkes bana iyi yaptığımı ve yanılmadığımı söylediği için mutluyum. Çekimler sırasında çok şey öğrendim ama aynı zamanda projelerim izleyicilerden sevgi gördükçe yeni şeyler de öğreniyorum. 41 yaşında olan bir öğrenciyim.”


- Babamın mesleğinde en ünlü olduğu dönemde doğmak... herkesin hoşuna giderdi sanırım büyüyünce. Tabi böyle yazınca da bi garip duruyor ama olsun sweat_smile Park Hae Soo'nun Chimera dizisi geliyor. Diziyi merak eden, izleyecek olan var mı? Ben Squid Game izlerken ekrana girip Sang Woo'yu tokatlamak istedim açıkcası. Kendine gelsin diye. Bence bu bile ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunun kanıtı. laughing Röportaj hakkında ne düşünüyorsunuz? Squid Game performansı nasıldı sizce aktörün?
kaynak (1