Wi Ha Joon Kendisini Eleyecek “Squid Game” Turunu Paylaştı!
  • rumi
  • 12-10-2021, 17:20
Squid Game”den Wi Ha Joon kısa süre önce dizinin inanılmaz popülaritesi hakkındaki düşüncelerini paylaştı!

Squid Game”, 45.6 milyar won (yaklaşık 341 milyon Türk Lirası) ödüllü gizemli bir hayatta kalma oyunu hakkında. 456 paraya aç katılımcı oyuna katılmayı başarır - yalnızca para ödülünden daha fazla tehlikeler olduğunu öğrenmek için. 

Wi Ha Joon, oyunlara alışılmadık bir şekilde katılan polis memuru Jun Ho'yu canlandırdı. Röportajına dünyanın dört bir yanındaki hayranlara sevgileri ve destekleri için teşekkür ederek başladı ve ekledi, “Projenin ne kadar mükemmel olduğunu gördüğümde birçok izleyicinin bundan zevk alacağını düşündüm ama bu kadar sevgiyi almayı asla hayal edemezdim. Böyle bir projenin parçası olmak benim için büyük bir onur ve çok mutluyum."

“Squid Game”in en çok ses getiren sahnelerinden biri, Wi Ha Joon'un karakterinin VIP konukları eğlendirmek zorunda kaldığı sahneydi. Kimliğini gizlemek için, isteksizce, kendisine özel bir ilgi duyan bir VIP üyeyi baştan çıkarır. Aktör, “Bu VIP sahnesinin bu kadar sıcak tepkiler alacağını bilmiyordum, bu yüzden bu sahne en çok ilgiyi gördüğünde şaşırdım. Bu sahneyi çekmek kolay olmadı ama her hareket için yönetmenin talimatlarını parmak uçlarıma kadar takip ettim ve gerçekten samimiyetimi yakalamak için çok çalıştım.”

Wi Ha Joon seçmeleri hakkında şunları söyledi: “Seçmelere bu projeyi yapmak zorundayım diyerek açgözlülükle gittim çünkü harika oyuncular ve harika bir yönetmen vardı. Gerçekten iyi şeyler yapmak istedim.”


Karakteriyle ilgili olarak Wi Ha Joon, “Senaryoyu ilk gördüğümde, Jun Ho çok fazla ekran zamanı almamış olsa da, onun inanılmaz derecede cazibeli olduğunu düşündüm çünkü kendi hikayesi vardı ve çeşitli olayları izleyicilere tanıtma rolünü oynadı. Oyunculuk yaparken ağabeyimi bulmakta zorlanmalıydım ama aynı zamanda içeride olanları da kaydetmem gerekiyordu, bu yüzden en çok o gerilimi korumaya özen gösterdim. Jun Ho dürüst ve kararlıydı ve oradaki en iyi adalet duygusuna sahip karakterdi.”

(Röportaj spoiler içerebilir.) 

Serinin sonunda, Lee Byung Hun tarafından canlandırılan maskeli öncünün Wi Ha Joon'un erkek kardeşi olduğu ortaya çıktı. Wi Ha Joon, “Lee Byung Hun ile kardeş olarak görüneceğimi önceden biliyordum, bu yüzden çok heyecanlıydım. Onunla tanışmadan önce de inanılmaz heyecanlıydım. Bu çok büyük bir şerefti. Lee Byung Hun zaten gerçekten sevdiğim bir kıdemli. Onunla rol aldıktan sonra... oyunculuğu açıkça muhteşem. Kalbim onun sadece bakışından ve tek bir repliği yüzünden yerinden fırlayacaktı. Onu sette gördüğümde ve yemek yerken benimle çok arkadaşça ilgilendi, bu yüzden gerçekten çok etkilendim.”

Tüm yarışmacıları oynayan diğer aktörlerin aksine, Wi Ha Joon ağırlıklı olarak sahneleri kendi başına yaptı. Oyuncu, her zaman yalnız olduğunu açıklayarak gülerek ekledi, “Büyüklerimle çalışmak ve birlikte yemek yerken, anılar biriktirirken onlardan bir şeyler öğrenmek istiyorum.”

“Sahnelerimin çoğunda tek başıma oynamak zorunda kaldığım için, her sahneyi tek başıma yönetmem konusunda çok baskı hissettim. Ancak yönetmen ve ekip üyeleri beni iyi yönlendirdiği için tamamlayabildiğimi düşünüyorum.”


Gösterinin ezici popülaritesi nedeniyle, görüşmeci aktörlerin kendi aralarında başarıları hakkında ne konuştuklarını sordu. Wi Ha Joon, rol arkadaşı Park Hae Soo ile yakın zamanda yaptığı bir sohbeti hatırladı ve “Birbirimizi tebrik ettik ve çok çalıştığımızı söyledik. Hatta beni övdü ve 'Senin sayende' dedi.” Ardından, “'Squid Game'i üç kez ard arda izledim” dedi.

“Squid Game”de yer alan altı oyundan Wi Ha Joon'a hangisinin daha zor olacağını düşündüğü soruldu. Yıldız cevap verdi, "Eğer katılırsam, dalgona (şeker eritip içine karbonat katıldıktan sonra üzerine çeşitli desenler basılan Kore sokak atıştırmalığı) hariç hepsinde iyi olacağımı düşünüyorum. Hassas şeylerde iyi değilim, bu yüzden dalgona aşamasında elenirdim."

1. Sezonun sonunda, Wi Ha Joon'un karakteri Jun Ho vurulur ve bir uçurumun kenarından düşer. Ancak Wi Ha Joon, daha mutlu bir son için büyük umutlarını paylaştı, "Umudum, 2. Sezonun çıkması, Jun Ho'nun canlı dönmesi ve Jun Ho'nun kardeşiyle olan hikayenin çözülmesinden yana. Jun Ho'nun yaşamasını gerçekten istiyorum. Ama gerçekten tahmin edilemez. Bunu sadece yönetmen bilir. Yaşamak ve 2. sezonda görünmek istiyorum. ”
-rosemorte admininizin favori oyuncularından Wi Ha Joon'un röportajı karşınızda! laughing (rosemorte'nin sonuna kadar arkasındayım bu arada relieved) Jun Ho karakterine dair aklımda en çok iz bırakan sahne organ kaçakçılığı yapan adamla suyun yanına geldiklerinde duygulanıp 'öldürdüğünüz kişi benim abim, diğer böbreği bende' diyip adamı vurmaya hazırlanmasıydı. Ama en çok konuşulan sahne, VIP'yi baştan çıkarma sahnesi olmuş flushed. O sahnede de akılda kalıcı (hoş olmayan) görüntüler vardı da, neyse şimdi konumuz bu değil sweat_smile. Squid Game oyununun gizli mütefettişi Wi Ha Joon'un oyunculuğu nasıldı? Sizce aktöre 18 Again dizisindeki gibi bir romantik bir rol mü daha çok yakışıyor yoksa Midnight filmindeki gibi katil olduğu ciddi bir rol mü?
kaynak (1) (2) (3) (4