Song Joong Ki, 10 Yıl Üzerine Busan Uluslararası Film Festivaline Katıldı!
  • rumi
  • 28-10-2021, 18:06
Song Joong Ki, Star News ile yakın tarihli bir röportajda son filmi “Space Sweepers” hakkında konuştu!

2012 yılında Busan Uluslararası Film Festivali'ne yönetmen Jo Sung Hee ile birlikte “A Werewolf Boy” için katıldıktan sonra Song Joong Ki bu yıl 26. Busan Uluslararası Film Festivali'ne yönetmenin son filmi “Space Sweepers”taki performansıyla Park So Dam ile açılış töreninin sunucusu olarak geri döndü.

Song Joong Ki, neredeyse 10 yıl üstüne ilk kez festivale geldiğini açıkladı. “10 yıl önce yönetmen Jo Sung Hee ve Park Bo Young ile sinemaların en arka koltuğunda 'A Werewolf Boy'u izledim. Bu sefer yine yönetmen Jo Sung Hee ile otururken izleyeceğimi düşünmek beni duygulandırdı. Farklı olan bir şey varsa o da o zamanlar Park Bo Young ile izlemiştim ama bu yıl Jin Sun Kyu ile izleyeceğim." Şaka yaparak “Bu kadro biraz kasvetli” ama aynı zamanda “Sevdiğim kişiler olan yönetmen Jo Sung Hee ve Sun Kyu ile birlikte olmaktan heyecan duyuyorum” dedi.


Oyuncu, özellikle film endüstrisinin tüm tanınmış yönetmenlerini ve emektarlarını ve sektörde çalışan insanlarının etkinliği düzenlemek için harcadıkları tüm çabayı gördükten sonra film festivaline gelmekten ne kadar mutlu olduğunu dile getirdi.

Song Joong Ki, izleyicileri selamlamak istemesine rağmen bu zor zamanlarda yapamamasına ilişkin olan karmaşık duygularına değindi. “Bir aktörün bakış açısından, ben şahsen bir galadan sonra izleyicileri selamlamaktan gerçekten zevk alıyorum. Bunu şimdi yapamıyoruz. Busan Uluslararası Film Festivali'nin açılış töreninin sunuculuğunu yapmayı kabul ettim çünkü bu atmosferin tadını çıkarmak istedim." “COVID-19 nedeniyle daha zor zamanlar geçiren insanlar olsa da, bir oyuncu olarak iletişim kuramamak benim için zor oldu. Seyircilerle böyle tanıştığım için çok mutluyum.”


Song Joong Ki, Jin Sun Kyu'nun yanında olduğu için ne kadar mutlu olduğunu açıkladı, ancak Yoo Hae Jin ve Kim Tae Ri'nin festivalde onlara katılamamasının yazık olduğunu da belirtti. Song Joong Ki, “Space Sweepers”a verilen karışık tepkilere ve dünyanın her yerinden birçok insanın filmi görmüş olmasına şaşırdığını, nedenini de merak ettiğini açıkladı. Song Joong Ki, “Vincenzo”nun da yurt dışında nasıl sevildiğinden bahsederek, “Tabii ki minnettarım ama aynı zamanda da merak ediyorum. İnsanların (filmi) sadece beğendiğini duyduğumdan, (gerçekliğini) kafam almıyor.”

Song Joong Ki yaklaşmakta olan filmi “Bogotá” için Kıbrıs'a uçarken, yanında üç kişinin “Squid Game” izlediğini görmüş. “Bunu görünce, yabancıların da 'Space Sweepers'ı böyle izlemiş olması gerektiğini düşündüm. Benimle alakası olmayan bir proje olmasına rağmen 'Squid Game'in popüler olduğunu duymak beni mutlu etti. Yabancı izleyicilerin 'Space Sweepers' izlediğini ve beğendiğini düşünerek, etkisini hissettim. Gelecekte daha büyük bir sorumluluk duygusuyla daha da iyisini yapmam gerektiğini düşündüm.”


Space Sweepers”ın sinemalarda gösterilmemesi hakkında ne hissettiği sorulduğunda Song Joong Ki şaka yollu bir şekilde “Bu soruyu ne zaman alsam, Netflix çalışanları nasıl cevap vereceğimi görmek için bana hep yandan bakıyorlar” diyerek şunları ekledi, “Filmin hangi formatta gösterildiğinden çok, vizyona girip girmemesi daha önemli. Film vizyona girdi ve sonuç olarak izleyiciyle buluşabileceğim Busan Uluslararası Film Festivali'ne davet edildik.” Song Joong Ki, Kasım 2019'da sadece Kwon Hae Hyo ve Lee Hee Joon ile menajerleri olmadan Kolombiya'ya gittikten sonra filme alınması neredeyse iki yıl sürdüğü için “Bogotá”nın yayınlanabilmesine çok müteşekkir olduğunu açıkladı.


Muhabir, oyuncuya 10 yıl önceki kendisi hakkında ne düşündüğünü sordu ve Song Joong Ki şöyle cevapladı, “Pek bir şey yok. Sadece çok yaşlandığımı düşünüyorum. Hâlâ özenle yaşadığımı düşünüyorum ve sanki daha da özenli olması gerektiğini hissediyorum.” Film festivalinin kendisine daha fazla proje çekmek için çok çalışması gerektiğini hissettirdiğini de sözlerine ekledi, “Bir sonraki projem bir drama (The Chaebol Son Of Youngest). Bu projeyi yaptıktan sonra, çabucak başka bir iyi film çekmem gerektiğini düşünüyorum.”

Song Joong Ki, doğal bir atmosfer vermeyi sevdiğini vurguladı. “A Werewolf Boy”dan sonra yönetmen Jo Sung Hee ile sık sık buluştuğunu açıklayan Song Joong Ki, “Space Sweepers”ta Tae Ho rolünün yönetmenin ona dair belli bir imajı olduğu için kendisine verilip verilmediğini merak etti. “Kendi kendime yönetmen bana benzer hissettiği için rolü bana vermiş olabileceğini düşündüm. Ben de sık sık benzediğimizi düşündüm.”



Oyuncu ayrıca birkaç aydır ilk kez “Vincenzo”nun başrol oyuncusu Jeon Yeo Bin ile yeniden bir araya gelmesinden bahsetti. “İlk ben geldim ve baktım, çünkü aktris Jeon Yeo Bin'in çağırıldığını duydum ve birçok hayran 'Vincenzo (Song Joong Ki) Cha Young'a (Jeon Yeo Bin) bakıyor” diyerek bundan keyif aldı. Aktris Jeon Yeo Bin ile olan kimyam harikaydı çünkü 'Vincenzo'yu çekerken sekiz ay boyunca en çok onunla birlikteydik. Bana göre Yeo Bin ile ekip çalışmamız iyiydi çünkü bana çok iyi uyum sağladı. O çok düşünceli bir insan. Karşısında oynayan aktöre karşı düşünceli ve bu açıdan kişiliklerimiz birbirine çok yakışıyor.”


Space Sweepers”ın gösterimini izledikten sonra aktör çok memnun olduğunu paylaştı. Song Joong Ki, 10 yıl önce aynı yerde misafir ziyareti (guest visit, GV) etkinliğine nasıl katıldığını anımsayarak, özellikle izleyicilerden böylesine güzel dönüşler aldığı için ne kadar duygulandığını anlattı. Ayrıca şunları ekledi, "Bu benim filmim ama uzun zamandır ilk kez beyaz perdede eğlenceli bir film izlediğim için mutlu oldum."





- A Werewolf Boy'u çok uzun zaman önce izlemiştim ve inanın kurt adamın Joong Ki olduğunu şu an öğrendim laughing Yani filmdeki haliyle şu an ki görünümü kafamda resmen birleşmiyor. Kendisi de 10 yıl üstüne ilk kez aynı festivale, aynı yönetmenle katılınca epey duygulanmış anladığım kadarıyla. Ayrıca Space Sweepers cidden çok iyiydi izlemeyen varsa hemen koşsun izlesin! Yani oyunculuğu bir efsane bu adamın. Joong Ki'nin yeni filmi ve dizisi de yolda merak edenler kimler?

(söylemeden geçemem röportajda ki linkler resmen öldürdü beni expressionless)








kaynak (1)