"Squid Game" Oyuncuları: Karakterler Ve Oyuncular İçin Bir Kılavuz

Kore draması “Squid Game”, ilk çıkışından yedi hafta sonra bile konuşulmaya devam ediyor. Netflix'in bugüne kadar en çok izlenen dizisi haline geldikten sonra, onları daha iyi tanımak için ana karakterleri ve onları oynayan aktörleri derinlemesine incelenmesinin güzel olacağını düşündük.

Lafı fazla uzatmadan işte Squid Game karakterleri ve onları canlandıran oyuncuları.

Uyarı: Küçük spoiler olabilir.

Oyuncu 456 – Lee Jung Jae tarafından canlandırılan Seong Gi Hun 


Seong Gi Hun, boşanmış bir baba ve büyük miktarda borcu olan bir kumar bağımlısıdır ve bu hem kendisine hem de birlikte yaşadığı annesine yük olmaya devam etmektedir. Eski karısının kızını Amerika Birleşik Devletleri'ne götüreceğini öğrendiğinde, nihai ödülü kazanma, borçlarını temizleme ve kızının velayetini yeniden kazanma şansı için oyuna katılır.


Lee Jung Jae, 1994 yılında okul dizisi “Feelings”de ilk rolünü almadan önce eğlence sektöründeki kariyerine bir manken olarak başladı. Yıllar boyunca, “With The Gods: The Two Worlds,” “Along With the Gods: The Last 49 Days ,” “The Thieves” ve “New World” gibi pek çok başarılı yapımda yer aldı. En son ise Squid Game'e katılmadan önce “Deliver Us From Evil” filminde gözükmüştü. Ağırlıklı olarak aksiyon ve gerilim filmlerinde yer alan oyuncunun tüm rollerinin başarılı bir şekilde üstesinden gelmesi ne kadar doğru seçimler yaptığının bir kanıtı.

Oyuncu 218 – Cho Sang Woo, Park Hae Soo tarafından canlandırıldı Cho Sang Woo, eskiden Seul Ulusal Üniversitesi mezunu olan ve bir yatırım şirketinin ekip lideri olarak çalışan saygın bir iş adamıydı. Müşterilerinden çalmasına ve polis tarafından aranmasına neden olan bir dizi kötü yatırımın ardından devasa borcunu kapatmak için oyunda yer alır. Orada, lisede bir zamanlar üst sınıf öğrencisi olan Seong Gi Hoon ile tekrar bir araya gelir.


Park Hae Soo, 2012 yılında oyuncu olarak çıkışını yaparak birçok dizi ve filmde yer aldı. Ancak en önemlisi olan, “By Quantum Physics: A Nightlife Venture”deki rolüyle 40. Mavi Ejderha Film Ödülleri'nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Ayrıca Six Flying DragonsThe Legend of the Blue SeaPrison Playbook gibi pek çok başarılı yapımda yer aldı. Squid Game'den hemen sonra Chimera dizisi ile ekranlara dönen oyuncu yakında çıkacak olan Money Heist dizisi üzerinde çalışıyor. Aktörün mükemmel oyunculuk becerileri, özveri ve içtenlikle oynadığı çeşitli rollerde kolayca fark edilebilir.

Oyuncu 067 – Jung Ho Yeon tarafından oynanan Kang Sae Byeok


Kang Sae Byeok, erkek kardeşiyle birlikte Güney Kore'ye gelen Kuzey Koreli bir sığınmacıdır. Geride kalan annesinin sınırları aşmasına yardım etmek için başlangıçta biriktirdiği parayı kaybeder ve ailesini yeniden bir araya getirmek için tek şansı olan oyuna katılır. İlk başta izole ve ihtiyatlı olan Kang Sae Byeok, sonunda işler kontrolden çıkmaya başlayınca Seong Gi Hoon'un ekibine katılır.


Jung Ho Yeon'un Kang Sae Byeok'u canlandırması o kadar etkileyiciydi ki izleyiciler neredeyse onun oldukça köklü bir oyunculuk kariyeri olduğunu düşünecekti. Gerçek şu ki, yeni oyuncu 2010 yılında mankenlik kariyerine başladığından beri tüm yetişkin hayatı için bir model oldu ve oyunculuk dünyasına sadece “Squid Game”deki rolüyle ayak bastı. Dizinin çıkış yapan yıldızı olarak, onun yaklaşan rollerini sadece merakla bekleyebiliriz!

Oyuncu 001 – Oh Il Nam, Oh Young Soo tarafından canlandırıldı


Oh Il Nam, oyuna ilk katılan en yaşlı oyuncuydu. Ağır borçlarından kurtulmak için katılan diğer katılımcıların aksine, kendisinin farklı bir yükü vardı: onu öldürecek olan bir beyin tümörü. Dışarıda ölümü beklemek yerine, hayatının geri kalan günlerinde bir katılımcı olarak yaşamayı seçiyor. 


Oh Young Soo, kariyerine 1967'de tiyatro oyuncusu olarak başlayan ve daha sonra sinema ve televizyona geçen deneyimli bir aktördür. Budist oyunlarındaki rolüne aşina olduğu için genellikle keşiş rollerini üstlenmiştir. Unutulmaz keşiş rollerinden bazıları “The Great Queen Seondeok” ve “God of War”dır.

Oyuncu 199 – Ali Abdul, Anupam Tripathi tarafından canlandırıldı


Ali Abdul, aylardır patronu yüzünden ödemesini alamayan Pakistanlı bir göçmen işçidir. Karısı ve çocuğu için iyi bir yaşam standardına ulaşmak için oyuna katılır. Şovdaki unutulmaz rolü ve Seong Gi Hoon ile ilk etkileşimi basitçe hayatını değiştiriyor. Ne olduğunu bilmiyorsanız, şovu izlemenin tam zamanı! Burada spoiler yok!


Anupam Tripathi, Seul'de yaşayan ve şu anda Kore Ulusal Sanat Üniversitesi'nde oyunculuk alanında yüksek lisansını yapan Hintli bir aktördür. 2014'ten beri bir kaç küçük rolü oldu ama “Squid Game” ilk ana rolüydü. Ali rolü ile akıllara durgunluk veren duygusal oyunculuğu ve samimiyeti sayesinde izleyiciyi etkiledi.

Oyuncu 101 – Jang Deok Su, Heo Sung Tae tarafından canlandırılıyor


Jang Deok Su, patronundan hırsızlık yaparken yakalandıktan sonra kendini bir çukurun içinde bulan bir suçludur. Borçlarını ödemek ve hayatını kurtarmak için kalamar oyununa katılır. O, gösterinin ana düşmanıdır ve başlangıçtan itibaren onun varlığı beladır.

 
Heo Sung Tae'nin kariyeri “Miraculous Audition” adlı yetenek gösterisiyle başladı. “The Age of Shadows” gerilim filminde Ha Il Soo rolünü üstlendiğinde popülaritesi tavan yaptı. O zamandan beri “ The Outlaws ”, “Mal. Mo. E – The Secret Mission” gibi çeşitli filmler ve dramalarda yer aldı. En son ise “Squid Game” kadrosuna katıldı.


Oyuncu 212 – Kim Joo Ryoung tarafından canlandırılan Han Mi Nyeo


Han Mi Nyeo, oyuna katılma nedeni hiçbir zaman tam olarak açıklanmayan iğrenç ve kurnaz bir kadın olan Jang Deok Su'nun kadın kopyasıdır. Onun hakkında ortaya çıkan tek detay, dolandırıcılık suçlamalarıydı ve bu da bize onun bir dolandırıcı olduğunu düşündürdü. Oyundaki varlığı, aşağılık biri olmasına rağmen hikaye için beklenmedik şekilde çok önemliydi.


Kim Joo Ryoung, 2000'den beri çeşitli film ve dizilerde yer aldı, çoğunlukla küçük roller üstlendi. “Squid Game”deki sinirli ve cüretkar rolüyle ön plana çıktı. Aktris, Han Mi Nyeo karakterine hayat verdiğinde rolünü mükemmel bir şekilde oynadı.

En sevdiğiniz "Squid Game” oyuncusu hangisi? Aşağıda yorumlarda bize bildirin! 

Kaynak (1)