Seo Kang Joon GQ Korea Röportajı
GQ Korea, Seo Kang Joon askere gitmeden önce yapılmış bir röportaj ve fotoğraf çekimi paylaştı!

Seo Kang Joon, kendisi ve fikirleri hakkında düşünmek için uyanık kalmaktan hoşlanan bir gece kuşu olduğunu açıkladı. Muhabir, gelecek hakkında da böyle düşünüp düşünmediğini sordu ve aktör şöyle cevapladı; “Gerçekten gelecek hakkında kafamda bir resim çizmiyorum. Tabii ki de merak ediyorum. Fakat, gelecek nasılsa bir gün şimdiki zamana dönüşecek. Bu yüzden anı yaşamaya çalışıyorum.”

12 Ekim'de Seo Kang Joon, yirmili yaşlarının son yılını sonlandırarak (Kore yaşına göre) 29. doğum gününü kutladı. Seo Kang Joon, “Yirmili yaşlarımın sonu olduğunun farkındayım ama yaşın büyük bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Otuzlu yaşların sadece sayı farkı olduğuna inanıyorum. Kasıtlı olarak bir anlam vermek zorunda olsaydım, çok heyecanlandığımı söylerdim. Gelecekteki projeleri ve tanışacağım insanları sabırsızlıkla bekliyorum.”Yirmili yaşlarına bakan Seo Kang Joon, “Her şeyi denedim. Yoğun bir şekilde çalıştım ve birçok tatile gittim. Özellikle pişman olduğum bir şey yok." Oyunculuk açısından yapmak istediği her şeyi yapıp yapmadığı sorulduğunda Seo Kang Joon, “Gerçekten yapmak istediğim belirli projeler yok. Bir proje yapma isteğini genellikle senaryoyu okurken geliştiririm ve bugün bulunduğum yere gelmek için o anda gelen çekime odaklandım. Her zaman pişmanlık duyabilirim ama hiçbir pişmanlığım yok. Çünkü her şeyimi ortaya koydum. Ve bunlar benim kararım olduğu için."

Oyuncu, son kısmı detaylandırarak, “Başkalarının görüşlerini dikkate almak önemli olsa da, eninde sonunda en iyi kararı kendimizin vermesi gerektiğine inanıyorum. Bu şekilde, sonuçlar harika olmasa bile başkalarını suçlamaz veya pişmanlık duymayız.”Seo Kang Joon'a daha sonra onu bu kadar gayretli davranmaya iten şeyin ne olduğu soruldu. Oyuncu şöyle cevap verdi, "Sanırım bu benim aşağılık kompleksim. Sevdiğim ve saygı duyduğum oyuncuların projelerini izlediğimde kıskançlıkla karışık duygularla dolup taşıyorum. Bana göre 'Neden böyle oyunculuk yapamıyorum? Ben de çok çalışıyorum ama bunun ötesine geçmek için onlar ne yapıyor? Bu sahneyi çekerken ne gibi endişeleri vardı?' bu gibi düşüncelerim daha çok çalışmama yardımcı olan itici güç oldu."

Seo Kang Joon ayrıca oyunculuk dışında başka bir şeyin aşağılık kompleksini kışkırtmadığını açıkladı. “Ben biraz tek gayeli birisiyim, gerçekten sevdiğim bir şey değilse, o şeyle pek ilgilenmiyorum. Oyunculuk dışında, açgözlü olduğum başka bir şey yok. Kayıtsızlığa meyilli biriyim. Eğer bir şey yapmak istersem, yapıyorum, hesap ve ölçülerle uğraşmıyorum. Akışına bırakıyorum.”Karakterlerinden ve projelerinden ilham alma konusunda Seo Kang Joon, “Eminim ki karakterimizin derinliklerine inmek mümkün, ancak karakterlerle mükemmel bir şekilde bir olamayacağımızı düşünüyorum. Eğer bu mümkün olsaydı, günlük hayatı yaşamak imkansız olurdu. Ancak, karakterin perspektifinden düşünürseniz ve senaryoda anlatılmayan kısımları hayal etmeye devam ederseniz, kaçınılmaz olarak [karakterden] etkilenirsiniz. Bir keresinde, uzun süre birlikte çalıştığım bir personelden, 'Seo Kang Joon' şahsı aynı kalırken, kişiliğimin her projede biraz değiştiğini duydum. Daha önce bunun hakkında hiçbir fikrim yoktu."

Muhabir, Seo Kang Joon'un hayatında onu en çok kimin anladığını sordu ve oyuncu annesini seçti. Seo Kang Joon, “Dış görünüş olarak tamamen babama ve içsel olarak ise anneme benziyorum. Annem ve ben benzer eğilimlere sahibiz ve birbirimizi iyi anlıyoruz. Geçen yıl promosyonlara ara verdiğimde, birçok endişemin olduğu bir dönemdi. Bir gün annem gece geç saatte beni aradı ve söylediklerimle empati kurdu, kişisel endişelerini ve deneyimlerini tek tek benimle paylaştı. İşte o zaman anladım, 'Ah, o benim ailem olmasına rağmen, annem hakkında her şeyi bilmiyordum. Annem bana çok benziyor.'”Son olarak, Seo Kang Joon, röportaj sırasında yaklaşan askerliği hakkında konuştu. “Geçen yıl kısa bir mola verirken, zihinsel olarak kendimi bir dereceye kadar ekranlara ara vermeye hazırladım. İster iş ister tamamen kişisel meseleler olsun, bir adım geri atmak ve olaylara daha geniş bir perspektiften bakmak için insanların zamana ihtiyacı var. Geçmişte çekim setleri konusunda çok baskı hissettim ama dinlenirken düşününce, özlediğim ve şükrettiğim bir yer olduklarını fark ettim. Ayrıca benim de birçok mutlu anım var. Keza, askerdeyken promosyonlara ara verdiğim sürede, kendime dönüp düşünmek için zamanım olacak.”

-Seo Kang Joon askere gideceği için üzülenler kimler? cry Ayrıca kendisi cidden de umursamaz duruyor. Hani yüzünden okunuyor diyeyim. O yüzden hiç şaşırmadım oyunculuk dışında bir şeyi pek takmamasına. sweat_smile 

Bunu söyledim daha önce ama oyuncular söyledikçe daha da aklıma yerleşiyor ve şaşırıyorum, oyunculuk gerçekten zor ve karakterle bir bütün haline gelemeseler bile o ince çizgiye yaklaşabilen oyuncuları izlemek çok zevkli oluyor. Bence her oyuncu her rolü kaldıramıyor ya da rol oyuncuya yakışmıyor. Bu yüzden bir projede bayılırken diğerinde bu ne ya diyebiliyoruz.

Siz ne dersiniz, bir oyuncu rolüne iyi bürünmediği zaman bunu fark ediyor musunuz? Ya da oyunculuklarını nasıl buluyorsunuz diziden diziye? Peki röportajı nasıl buldunuz?


kaynak (1)