"Summer Strike" Reytingleri Düşüşte + "Behind Every Star"

Güncel Güney Kore Dizi Reytingleri

Katar'daki FIFA Dünya Kupası 2022 nedeniyle drama yayın programları ve izleyici reyting oranları büyük oranda etkileniyor. SBS'nin sevilen gençlik dizisi "Cheer Up" dün gece Dünya Kupası kapsamı nedeniyle yayımlanmadı.

Nielsen Korea'ya göre, KBS2'nin "Curtain Call" dizisinin 22 Kasım tarihli yayını ülke çapında ortalama yüzde 4,3 reyting aldı. Böylece dizi, önceki bölümü ile elde ettiği yüzde 5,6'lık reytinginden yüzde 1,3'lük bir düşüş yaşadı. Curtain Call dizisinde, Geum-soon (Ga Doo Shim) 1930 yılında Kuzey Kore'de doğmuş bir kadındır. Savaş zamanlarında Güneye kaçarken ailesini kaybeder. Ailesiyle bir gün buluşmayı beklerken Güney Kore'de bir otel zinciri olan Hotel Nakwon'u kurar. Yaşamak için fazla zamanı kalmayan yaşlı kadının son arzusunu yerine getirmek için Jae-heon (Kang Ha Neul), Geum-soon'un torunu Moon-seong gibi davranır.

tvN'in yeni dizisi “Behind Every Star” ülke çapında ortalama yüzde 3,0'lik bir reyting kaydetti ve önceki bölümüne göre benzer bir oranda reyting aldı. Fransız hit dizisi “Call My Agent!”ın yeniden çevrimi olan dizi, büyük bir yönetim şirketi olan Method Entertainment bünyesinde yer alan insanların iş ve özel hayatlarını anlatarak yoğun arzularını tasvir etmektedir. 

ENA'nın "Summer Strike" dizisi, dün gece yayımlanan bölümü ile ülke çapında ortalama yüzde 0,7'lik bir reyting aldı ve yine bir önceki bölümüne benzer bir reyting kaydetti. Summer Strike, annesinin ölümünün ardından küçük bir sahil kasabasına taşınmaya ve minimalist bir hayat yaşamaya karar veren 28 yaşındaki bir kadının hikayesini anlatıyor. Tüm birikimini, iki yıl boyunca hiçbir şey yapmadan harcamaya karar verir. Yeni evinde huzur bulur ve arkadaşlar edinir. Ancak bu huzuru kısa sürer çünkü birçok kez ölüm tehditleriyle karşı karşıya kalır ve bu kötü adamı bulmaya çalışır.

kaynak ( 1 )