Lee Jong Suk Çalkantılı Geçmişi ve IU ile Olan İlişkisi Hakkında Konuştu [Röportaj]

Lee Jong Suk Çalkantılı Geçmişi ve IU ile Olan İlişkisi Hakkında Konuşt

Lee Jong Suk, "hakikatı aramanın" kendisi için ne anlama geldiğini, IU'ya olan içten takdirini, sevgisini ve daha fazlasını Esquire Korea dergisine konuştu. Sevilen oyuncu Lee Jong Suk, daha önce katıldığı röportajlarından birinde "Hakikatı arıyorum" demişti. Muhabir, bunu gündeme getirerek sorduğunda "Bence [öz/hakikat] bir 'ilke' veya kişinin temel 'ideolojisi' anlamına geliyor. Onu aramanın ve bulduktan sonra koruyarak yaşamanın kötü bir şey olmadığını düşünüyorum. Ama bunu alıp başkalarını da buna göre yaşamaları gerektiğini söyleyerek onu zorlarsanız, işte o zaman bir kkondae olursunuz (eylemlerini haklı çıkarmak için yaşını kullanan yaşlı bir kişiyi tanımlamak için kullanılan bir terimdir). ”


"Düşünüyorum da, 'Hakikatı arıyorum' dememin sebebi, o zamanlar biraz sarsılmış olmam olabilir. Herkes 30'lu yaşlarına girerken böyle dönemden geçer. 20'li yaşlarımdayken ne yaparsam yapayım insanlar beni anlarlar diye düşünüyordum ama 30'larıma geldiğimde tanıştığım ve konuştuğum herkese daha olgun davranmam gerektiğini düşünmeye başladım. Herkese karşı daha olgun olmanızı gerektiren otosansürün gerçekleştiği bir dönem bu. Ayrıca askerliğimin çalkantılı bir döneminden sonraki dönüş dönemim olduğu için bunları düşünüyorum.”

Muhabir "onun" (IU), o zamanlar ona destek verip vermediğini sordu. Lee Jong Suk güldü ve esrpili bir şekilde, "Böyle bir soruyu aniden mi soruyorsun?" dedi. Ardından devam etti "Onun varlığının bana güven ve güç verdiğini söylersem belki kulağa klişe gibi gelebilir. Ama benim dışımda pek çok insan onun müziği, sözleri ve teselli edici sözleriyle teselli buluyor. Aradaki tek fark, onunla sohbet ederken bu tür bir ferahlık alıyorum. Hepsinden önemlisi ise, uzun zamandır arkadaşız ve onu dünyanın en komik arkadaşı olarak görüyorum. Daha önce de belirttiğim gibi 30'larıma girerken arkadaşım olarak bana çok destek verdi.”

Lee Jong Suk bunlara ek olarak, "20'li yaşlarımın ortalarından beri arkadaşız, bu da oldukça gençken tanıştığımız anlamına geliyor. Bu yüzden bana 'Artık daha da olgunlaştın' dediğinde, daha da olgunlaşmak istiyorum sanki. Hatta, kendi kendime şimdi olduğumdan çok daha iyi bir insan olmak istediğimi düşünüyorum."

Lee Jong Suk'un tüm resimleri ve röportajı Esquire'ın Mart sayısında mevcut olacak!

Kaynak ( 1 ) ( 2 )