Yönetmen ve Oyuncuların Başarısız Olacağını Düşündükleri Popüler Kore Dizisi

Yönetmen ve Oyuncuların Başarısız Olacağını Düşündükleri Popüler Kore Dizileri

Seo In Guk ve Lee Si Eun'un kendi dizilerine dair büyük umutları yoktu. Eski Kore dizisi "Reply 1997", büyük umutlar olmadan 2012 yılında vizyona girdi. Ve beklenmedik bir şekilde hit oldu. Hatta dizi, kablolu yayında en çok izlenen K-Drama olarak hit oldu ve rekor kırdı. Öyleki onun bu başarısı yan dizileri olan Reply "1994" ve "1988"i ortaya çıkardı.

Hayranların birçoğu hala daha serinin "Reply 1977" dizisinin en iyisi olduğunu düşünse de yönetmen ve oyuncular başlangıçta neden başarısız olacağını düşündüklerini açık bir şekilde itiraf ettiler. Dizinin onuncu yıl dönümünü kutlamak için bir araya gelen oyuncular çoğu ikonik sahneleri andı ve izleyicilerin bilmediği gerçekleri paylaştı. Dizinin başarısı herkesi şaşırttığı için oyuncular, dizinin bu kadar yükseklere çıkacağını kimsenin 'tahmin etmediğini' doğruladı.

Oyuncuların diziye olan inancı o kadar azdı ki, Seo In Guk ve Lee Si Eun ilk bölümü izledikten sonra standart bir K-Drama için uygun olmayan komedi sahneleri yüzünden ağladılar.

"Lee Si Eun: O zamanlar Seo In Guk ile yaşıyordum ve birinci bölümü izledikten sonra ağladık.

Hoya: Başarısız olacağını düşündüğünüz için mi?

Lee Si Eun: Evet.

Seo In Guk: Her zaman dizinin başarısız olacağını düşündü ve bunu yönetmene söyledi."

Lee Si Eun, dizinin çekimleri başlamadan önce bile çok endişeliydi. Çünkü Seo In Guk, Superstar K'den bir şarkıcı olarak tanınıyordu ve oyunculuk deneyimi oldukça azdı. Lee Si Eun'da bunun zararlarına olacağını düşünmüştü. Yönetmen ayrıca dizinin başka nedenlerden dolayı da başarısız olacağına ikna olmuştu.

Dizinin yönetmeni Shin Won Ho, ağın en iyi dizilerini üreterek "Reply" serisine devam etme ve "Hospital Playlist" serisini çekme şansını yakaladı. Bunlarla birlikte "Reply 1997"nin kadrosu da diziden ün kazandı ve başarılı kariyerlere sahip oldu.