Hayranlar “The Glory” Aktristinin Yıllar İçindeki Etkileyici Büyümesini Tartışıyor

Hayranlar “The Glory” Aktristinin Yıllar İçindeki Etkileyici Büyümesini Tartışıyor

Kendisi, yıllarca oyunculuk yapamadığı gerekçesiyle kötü oyuncu olarak etiketlendi. Ancak son yayımlanan draması ile kendini kanıtladı.

Lim Ji Yeon, The Glory'deki tüyler ürpertici performansıyla çok yönlü bir aktör olarak konumunu sağlamlaştırdı ve onu eleştirenlere meydan okudu. Dizi tüm dünyada ses getirirken, küresel izleyiciler onun psikopat kötü kadın Park Yeon Jin'i canlandırmasıyla şaşkına döndü. Koreli netizenler ise onun büyümesine hayran kaldılar çünkü daha önce sadece oyunculuk becerilerinin ne kadar kötü olduğu hakkında gündemdeydi.

11 Mart gibi yakın zamanda Koreli bir netizen, oyuncunun çevrimiçi bir topluluktaki gelişimini tartışan bir makale paylaştı. Bu makalede Lim'in Song Seun Heong ve Jo Yeo Jeong gibi oyuncularla birlikte rol aldığı 2014 yapımı 'Obsessed'  filminden bahsetti. Filmin kendisi ortalama bir izleyici sayısına ulaşmasına rağmen Lim Ji Yeon'un performansı o kadar ağır eleştiri aldı ki Google'da onun adıyla yapılan araştırma sonuçlarında hâlâ "Lim Ji Yeon Oyunculuk", "Lim Ji Yeon Oyunculuk Tartışması" ve "Lim Ji Yeon Oyunculuk Eleştirisi" yer alıyor.

Tabii ki Lim Ji Yeon'un oyunculuk serüveni bu kadarla sınırlı değildi. 2015 yılında Park Hyung Sik ile "High Society" adlı bir K-Drama'da rol aldı ve oradaki performansı da izleyicileri pek etkilemedi. Medya kuruluşları, başlıklarda onun berbat oyunculuk becerilerini açıkça dile getirdi. Köşe yazarı Heo Ji Woong bir keresinde Ssulzun programında Lim'i "harika bir yüzü var ama oyunculuk yapamıyor" diyerek eleştirmişti.

"High Society" Aktrisi Lim Ji Yeon'un Çıplak Sahneler Yerine Oyunculuğu Üzerinde Çalışma Zamanı. —Haziran 2015'ten başlık

Lim, tüm olumsuz tepkileri nazik bir şekilde karşıladı ve bir çaylak olarak performansının tatmin edici olmamasının normal olduğunu belirtti.

Ancak her düşüşün bir yükselişi olduğu gibi Lim Ji Yeon'da yükseliş basamaklarını adım adım tırmanmaya başladı. 2019'dan sonra Lim Ji Yeon, Tazza: One Eyed Jack ile bu gidişatı tersine çevirmeyi başardı. Filmdeki oyunculuğu ona eleştiriden çok övgü kazandırdı. Ama en önemli çalışmaları "House of Lies", "Money Heist: Korea - Joint Economic Area" ve "The Glory" gibi 2022 projeleri oldu.

Yayımlanan gönderi kısa sürede viral hale geldi. Gün içinde 150.000'den fazla görüntülendi. Gönderiye yapılan yorumların çoğu, Lim Ji Yeon'un bir aktör olarak ilerlemesinin gayet açık olduğu konusunda hemfikirdi. Böylelikle Lim Ji Yeon büyük bir eleştirmen kitlesini hayranlara çevirebildi.

Bazı netizen youmları

  • “Gerçekten de böyle bir geleceği hayal etmediğim aktrislerden biriydi.”
  • "Yine de kötü adam rollerinde çok daha iyi iş çıkarıyor."
  • "Doğru. Sinemada'Obsessed'i gördüm ve… LOL. Arkadaşım ve ben kimin daha kötü oyuncu olduğu konusunda hararetli bir tartışma yaptık; Erkek başrol veya kadın başrol. Ama iyi bir okuldan mezun oldu. Bu yüzden her zaman başarılı olabilirdi.
  • "'Windy Mipoong' günlerinden beri onu destekliyorum. Başarısından dolayı çok mutluyum.”
  • “Onun rolünü ilk kez 'House of Lies'da gördüm, bu yüzden geçmişte oyunculuk becerileriyle ilgili tartışmalar yaşadığı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Haha. 'House of Lies' güzel bir dizi; Bu konuda da harika.”

Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

-