Tüm Zamanların En Düşük Reytingli 5 Güney Kore Dizisi

Tüm Zamanların En Düşük Reytingli 5 Güney Kore Dizisi

Genellikle ikiden fazla bölüm için izlenme oranının %0 olup olmadığına bağlı olarak en düşük puan alan K-Dramalar belirlenir. Bizde bu reyting değerlerine bakarak sizler için bir liste hazırladık. 


1) Tomorrow, With You

2017 draması "Tomorrow, With You" başrolleri itibariyle umut vericiydi. Ancak cumartesi ve pazar kuşağında yer alan dizi ortalama %3,9 izlenme oranıyla prömiyerini yaptı. Bu iyi bir başlangıçtı ancak bu şekilde devam etmedi. Dizi, henüz ilk yarısındayken %0,868'lik gibi rekor bir düşüş yaşadı. AGB Nielsen ve TNmS diziye sırasıyla %1,728 ve %1,9'luk genel bir ortalama derecelendirmesinde bulundu. Dizi, bir zaman gezgini Yoo So-Joon (Lee Je-Hoon) ve onun eşi Song Ma-Rin’in (Shin Min-A) arasındaki aşkı konu almaktadır. (guneykoresinemasi.com)


2) Nevertheless,

2021 JTBC K-Draması "Nevertheless", aynı adlı popüler Naver Webtoon'dan uyarlandı. Dizi, Yoo Na Bi ( Han So Hee ) ve Park Jae Eon ( Song Kang ) arasındaki toksik aşka odaklanmaktaydı. Dizi, başlangıçta %2,5 gibi yüksek bir reyting almasına rağmen 8. bölümü ile %0,994 alarak en düşük reytingini kaydetti. 

3) Welcome

KBS2'nin 2020 yılında yayımlanan draması 2009–2010 Naver Webtoonuna dayanmaktadır. Dizi, insana dönüşebilen bir kedi (L) ve onun sahibi (Shin Ye-Eun) etrafında dönmektedir. Çarşamba ve Perşembe günleri yayımlanan bu dizi, % 0,8 ile kaydedilen en düşük tek bölüm reytingine sahip. Yayınlandığı zamanlar, kendinden önce yayımlanan "Manhole" ve "Lovely Horribly"i bile geride bırakmıştı. "Welcome" dizisinin, bu konudaki liderliği MBC K-Draması "Oh My Ladylord" tarafından kırılana kadar devam etti. (guneykoresinemasi.com)


4) Oh My Ladylord

Dizi, romantik bir ilişkisi olmayan bir senarist ile romantik ilişkilerde beceriksiz olan popüler bir oyuncunun etrafında dönmektedir. Dizi, tanınan başrollerine rağmen inanılmaz derecede düşük reytingleri nedeniyle “Drama Kingdom” ve MBC'nin “çöküşünün” bir örneği olarak görülüyor. Ücretsiz bir TV ağındaki prime time aralığına rağmen, ortalama %1,6 izlenme oranıyla, kendi pozisyonundaki bir dizi için en düşük ikinci oran ile başlangıçta bulundu. Yayın hayatında ise en düşük %0,9'luk bir değer elde etti.


5) Extraordinary Attorney Woo 

Bu popüler dizi, aslında ENA tarihindeki en yüksek reytinglere ulaşan k-drama olarak tarihe geçti. Ancak dizinin finali yalnızca ülke çapında %17,5 gibi olağanüstü bir reyting almakla kalmadı. Dizi, ABD gibi uluslararası alanda bile oldukça ses getirmesine rağmen yalnızca %0,9 reytingle o yılki en düşük TV reytinglerinden biriyle prömiyer yaptı. Dizi zamanla internet üzerinden ve ağızdan ağıza paylaşılarak büyük bir kitleye ulaştı. Kısa sürede büyük bir başarı yakalayan dizinin şu anda ikinci sezonu için planlamalar yapılıyor. (guneykoresinemasi.com)

-

Siz ne düşünüyorsunuz? Hangileri sizi şaşırttı ve hangilerini izlediniz?