"Tale of the Nine-Tailed 1938" Dizisinin İlk Fragmanı Yayımlandı

"Tale of the Nine-Tailed 1938" Dizisinin İlk Fragmanı Yayımlandı

Merakla beklenen dizi "Tale of the Nine-Tailed 1938" için ilk fragman yayımlandı. Başrollerinde Lee Dong-WookKim Beom ve Kim So Yeon'un yer aldığı dizi 6 Mayıs'ta ekranlara gelecek.

Dizi, 1938 yılının en kaotik çağında erkek bir gumiho olan Yi Yeon'un (Lee Dong-Wook) hikayesini anlatmaktadır. Modern zamandaki Yi Yeon (Lee Dong-Wook), beklenmedik bir olaya kapılır ve 1938 yılına geri çağrılır. Böylece geçmişe gitmek zorunda kalan Yi Yeon, günümüze dönmek için umutsuzca savaşır.

Lee Dong-Wook dizide dokuz kuyruklu bir tilki (gumiho) olan Lee Yeon karakterini canlandırmaktadır. 

Kim Beom dizide Lee Yeon’un (Lee Dong-Wook) üvey erkek kardeşi olan Lee Rang karakterini canlandırmaktadır. İlk sezonda Yi Yeon ile olan yanlış anlaşmasını çözmüş olmasına rağmen, gelecekten gelen Yi Yeon ile tanıştığı 1938'de, hala asi halindedir.

Kim So Yeon dizide, eski batılı dağ tanrıçası ve Gyeongseong'un (geçmiş Seul'ün) en iyi restoranı Myoyeongak'ın sahibi Ryu Hong Joo karakterini canlandırmaktadır.

Ryu Kyung Soo dizide, ölüleri bile kurtarabilen büyük doktor Cheon Moo Young karakterini canlandırmaktadır. Bir zamanlar Yi Yeon ve Hong Joo'nun tek arkadaşı olan eski kuzey dağ tanrısıydı. Ancak, bir olay nedeniyle Yi Yeon'a düşmanlık beslemeye başladı ve ikisi kaçınılmaz bir savaşla karşı karşıya kaldı.

Dizi için yayımlanan fragman, iki dünya arasında sıkışıp kalan Lee Yeon'u ve başına gelen olayları kısaca gösteriyor. Bu heyecan dolu anlar diziye dair olan beklentileri arttırıyor.

Sevilen dizinin ilk sezonu Aralık 2020'de, en yüksek izlenme oranı olan yüzde 5,8'lik reytingle ekranlara veda etmişti. "Tale of the Nine Tailed"ın ilk sezonunda Lee Dong-WookJo Bo-AhKim Beom ve Kim Yong-Ji gibi isimler yer alıyordu. Ancak kadın başrol değişimine gidildi ve dramanın mevsimsel bir sistem haline gelerek üç sezondan oluşması planlandı.

6 Mayıs'ta tvN aracılığıyla yayımlanması planlanan drama toplamda 12 bölümden oluşuyor. Cumartesi ve pazar kuşağında ekranlara gelecek olan dizinin her bölümü 60 dakika uzunluğunda olacak.

-