Keşke K-drama Olsa Dediğimiz Güney Kore Filmleri

Keşke K-drama Olsa Dediğimiz Güney Kore Filmleri

Güney Kore dünyasının dizi sektörüne baktığımızda karşımıza binlerce yapım çıkıyor. Üstelik bu yapımların arasına her hafta yenileri ekleniyor. K-drama ve Kore filmeri olarak sektör bu kadar canlıyken daha fazlasını istemek nankörlük olabilir ama bazen tadı damağımızda kalan filmlerin dizi versiyonlarını görmek istemek nankörlük sayılmayabilir. İşte keşke dizi olsa dediğimiz Güney Kore filmlerini sizler için listeledik.


1) I’m a Cyborg, But That’s OK

Romantik, fantastik ve entrika gibi türlerin işlendiği I’m a Cyborg, But That’s OK, tuhaf yapımlardan birisidir. Cyborg olduğuna inandığı için yemek yemeyi reddeden bir kadın olan Cha Yeong Goon, bir gün bileğini keser ve koluna elektrik telleri yerleştirerek kendini şarj etmeye karar verir. Bu tehlikeli davranışı sonrasında ilginç karakterlerle dolu bir akıl hastanesi olan Yeni Dünya'ya gitmek zorunda kalır. Zamanını otomatlarla konuşarak, pillerin uçlarını yalayarak ve radyo dinleyerek geçirdiği sırada Il Song adında bir adam ile karşılaşır. Eskiden bir elektrikçi olan Il Sun, akıl hastanesinde 'ruh hırsızı'dır. İkili birbirlerini mükemmel bir şekilde tamamladıklarında güçlü bir bağ kurarlar.


2) A Werewolf Boy

Drama sektöründe birçok vampir ve hayalet ile karşılaştığımız doğrudur. Ancak kurt adamlarla karşılaşmak pek de sık yaşadığımız bir durum değildir. Bu filmde ise olay örgüsü yayımlandığı yıl olan 2012'ye göre oldukça ilgi çekiyor.

Bir anne (Jang Young-Nam), en büyük kızı (Park Bo-Young) ve en küçük kızı (Kim Hyang-Gi) ile kırsal alandaki büyük bir evde yaşamak için taşınırlar. Büyük kızı Soon-Yi akciğerlerinden rahatsız olduğu için doktor ona şehrin dışında kırsal bir alanda yaşamayı önermiştir. Kalacakları ev ölen babasının ortağı olan Ji-Tae (Yoo Yeon-Seok) tarafından onlara sağlanır.

Bir gün, Soon-Yi ilginç bir şey keşfeder. Evlerinin yanındaki ahırda kilitli bir oda içerisinde vahşi bir çocuk (Song Joong-Ki) yaşıyordur. Aile onu, sosyal becerilerinin gelişmediği yetim bir çocuk olarak görür. Çok geçmeden Soon-Yi ve vahşi çocuk arasında bir bağ kurulur. Bu arada, Ji-Tae'nin Soon-Yi ile evlenmek gibi kendi planları vardır. Vahşi çocuğun arkasındaki sır nedir?...


3) My Tutor Friend

Film, babası işini kaybettikten ve küçük bir tavuk lokantası açtıktan sonra yarı zamanlı öğretmen olarak çalışan üniversite ikinci sınıf öğrencisi Su Wan'ın etrafında dönüyor. Film, günümüz dizilerinden alışık olduğumuz zengin erkek/fakir kız formatına uyuyor. Böylece Su Wan, en çok para ödeyen müşterisi Kim Ju Hun'a ders vermek zorunda kalıyor. Kim Ju Han ise bencil, kontrol edilmesi imkansız ve dövüş becerileriyle tanınan başa çıkılamaz bir gençtir. O da Su Wan gibi bu özel dersleri istememektedir. Ancak aralarındaki ilişki elbette ki aşka dönüşür.


4) Train To Busan

Bu başarılı yapımı en azından hayatınızda bir kere olsun görmüş ya da duymuşsunuzdur diye tahmin ediyorum. O zamanlar Güney Kore'nin “Train to Busan”daki zombi tasviri o kadar sürükleyiciydi ki bu filmden sonra sektörde birçok zombi konulu film ve dizi yapıldı. Bu filmde ise yıkıcı bir virüs Güney Kore’yi etkisi altına alır. Bu sırada Seul’den Busan’a gitmekte olan trendeki yolcular hayatta kalma mücadelesi verir.


5) Finding Mr. Destin

Bu romantik film, Seo Ji Woo'nun (Im Soo Jung) Hindistan'da seyahat ederken tanıştığı, kısa ama tutkulu bir aşk yaşadığı ilk aşkının peşine düşmesini konu alıyor. Aşkının izini sürebilmek için "İlk Gerçek Aşk Şirketinizi Bulmak" adlı şirketi keşfeder. Han Gi Joon "Find Your First True Love Company"yi kuran kişidir ve şirketin ilk müşterisi olarak Seo Ji Woo'yu alır. Böylece Seo Ji Woo'nun ilk aşkını bulmak için tüm Kore'yi dolaşan çift zamanla birbirine aşık olur ve ortaya tahmin edilebilir aşk üçgeni çıkar. 


-


Siz bu listeye hangi filmleri eklersiniz?
Kore Filmleri Kategorimizden en güncel filmleri takip edebilirsiniz.