10 Eski Romantik K-drama Önerisi


Eski k-dramaların dram ve entrika yüklü dünyası şimdiki dizilerin yanından bile geçemez belki de. Şimdilerde olan fantastik k-dramaların yerine eskiden bol kaoslu diziler vardı. İşte kesinlikle izlemeniz gereken 10 eski Kore dizisi.


1) Full House (2004)

Başrollerinde Rain ve Song Hye Kyo'nun yer aldığı bu hit dizi, ünlü bir yıldız ile normal bir kadın arasındaki klasik aşk hikayesini anlatıyor. Gelecek vaat eden bir senaryo yazarı olan Han Ji Eun (Song Hye Kyo), rahmetli babası tarafından inşa edilen "Full House" adlı bir eve tanışır. Ancak arkadaşlarının kandırması üzerine ev ünlü aktör Lee Young Jae'ye satılır. İkili, kendi çıkarları doğrultusunda sözleşmeli bir evlilik yapar. Birbirlerine aşık olmaları kaçınılmazdır ancak bu duygular beraberinde sorunları getirir. (guneykoresinemasi.com)


2) Goong (2006)

Dizi, sıradan bir lise öğrencisi olan Shin Chae Kyung'un, Veliaht Prens Lee Shin ile evliliğe zorlanması sonrasında yaşananları konu alıyor. Büyükbabasının vasiyeti ve borç içindeki ailesinin durumu yüzünden onunla evlenmeyi kabul eden Shin, tüm direnmelerine rağmen saray yaşamına adapte olmaya çalışır. Böylece bir yandan huysuz kocası ile uğraşırken diğer yandan saray hayatının görevlerini öğrenmeye çalışır.


3) The World That They Live In (2008)

İlişkilerin gerçekçi yönüne odaklanan bu dizi, sürekli olarak yüksek reytingli bir dizi yapmanın zorunluluğu altında olan iki kişinin romantik hikayesini anlatıyor. Erkeklerin egemen olduğu bu yapım dünyasında kendine yer edinen Joo Jun Yeong (Song Hye Kyo), ilk başta hayatını perişan eden ancak zamanla onun akıl hocası olan Jung Ji Ah (Hyun Bin) ile romantik bir ilişkiye başlar.


4) Will It Snow for Christmas? (2009)

Dizi, birbirine aşık olan ancak trajik bir şekilde ayrılmak zorunda kalan iki kişinin romantik hikayesine odaklanıyor. Cha Kang Jin'in (Go Soo) oldukça zorlu bir hayatı vardır. Barmen bir babanın oğlu olarak geçirdiği yaşamında birçok zorluğun üstesinden gelir. Güzel Han Ji Wan ise onun soluklandığı bir durak olur. Han Ji Wan'a aşık olmak başına gelen en güzel şeylerden biri gibidir. Ta ki Ji Wan ondan kaçana kadar. Gençken birleşen yolları, üzücü bir şekilde ayrılır ve 8 yıl sonra Park Tae Joon'un nişan töreninde tekrar birleşir. Ancak Ji Wan onu hiç tanımıyormuş gibi yapar ve bu Cha Kang Jin'in kalbini kırar. 


5) My Lovely Sam Soon (2005)

Kim Sam Soon, hamur işleri konusunda yetenekli bir fırıncıdır. Erkek arkadaşının onu aldattığını öğrendiği gün, Bon Appetit adlı bir restoranın sahibi olan Hyun Jin Hun ile karşılaşır. Hyun Jin Hun'un ise bir fırıncıya ihtiyacı vardır. Kim Sam Soon'u işe alır ancak ikili kedi köpek gibi dalaşmadan duramazlar. Zamanla aralarında aşk tohumları yeşerir. 


6) Que Sera, Sera (2007)

Dizi, sürekli olarak zengin ve güzel kadınlarla birlikte olan Kang Tae Joo'nun (Eric Mun), kapısında bulduğu zavalli bir kıza (Han Eun Soo) aşık olduktan sonra yaşananları konu alıyor. Yakışıklı bir oyuncu olan Kang Tae Joo, Han Eun Soo adında tuhaf bir kadını evinin önünde uyurken bulur. İlk başta duygularını inkar etse de zamanla ona olan duygularını kabul eder. Bu sırada Kang Tae Joo'nun geçmişinden bir kadın olan Hye Lin ortaya çıkar ve Joo Hyuk'u kıskandırmak için Kang Tae Joo ile sahte bir ilişkiye başlar. Ancak Hye Rin'in Tae Joo'ya karşı hisleri gerçeğe dönüşünce Kang Tae Joo ve Han Eun Soo ile ilişkisi karmaşık bir hal alır.


7) Attic Cat (2003)


Dizi, aynı çatıyı paylaşmak zorunda olan bir adam ve kadının romantik aşk hikayesine odaklanıyor. Hukuk öğrencisi olan Kyung Min (Kim Rae Won), zor bir durumda kalan Jung Eun'a yardım eder ve onu evine alır. Ancak Kyung Min'in şımarık tavırları, Jung Eun'un sade yaşamıyla çatışır. (guneykoresinemasi.com)

 

8) What Happened in Bali (2008)

Lee Soo Jung (Ha Ji Won), Bali'de fakir bir seyahat acentesi işletmektedir. Bu sırada Jae-min (Zo In Sung), Kang In Wook (So Ji Sub) ve Young Joo (Park Ye Jin) ile karşılaşır. Böylece tutku, kaynayan kıskançlık, nefret, takıntı ve zihinsel dengesizliğin olduğu bir aşk üçgeninin içine düşerler. Hiçbir şeyin paradan daha önemli olmadığını vurgulayan bu drama yıllar boyu aklınızda kalması garanti olan dram yüklü bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.


9) Stairway to Heaven (2003)

Dizi, gençken birbirine aşık olan ancak yaş aldıkça ayrılan Song Joo ve Jung Seo'nun yürek burkan hikayesini anlatıyor. İkisi tekrar karşılaştığında Jung Seo trajik bir kaza geçirir ve böylece hafıza kaybı yaşar. Bu da onun Song Joo'yu hatırlamasını engeller.


10) Star in My Heart (1997)

Dizi, moda tasarımcısı olmayı arzulayan fakir bir yetim olan Lee Yun Hee'nin (Choi Jin Shil) etrafında dönüyor. Lee Yun Hee, şeytani bir aile tarafından evlat edinilir ve bu onun zor bir hayat geçirmesine neden olur. Keşfedilmemiş yeteneği sayesinde iki adamın hayatına girer ve beklenmedik bir aşk üçgeni başlar. Zengin bir iş adamının oğlu, gelecek vaat eden yıldız Kang Min Hee (Ahn Jae Wook) ve bir moda evinin baş tasarımcısı Joon Hee (Cha In Pyo) arasında geçen bu romantik hikaye 90'lı yıllarda büyük ses getirdi. (guneykoresinemasi.com)


-

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom